Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Rob Hampson / Unsplash

Мобільний зв’язок в Україні працюватиме навіть у форс-мажорних обставинах та під час воєнних дій, запевнили AIN.UA українські оператори.

Сучасні мережі зв’язку за потреби здатні міняти маршрутизацію трафіку через транзитні вузли, розташовані у різних містах України. Це дозволить забезпечувати зв’язок навіть у тих випадках, коли частину мережі буде пошкоджено, пояснюють у Київстар.

Vodafone запевняє, що має досвід роботи в умовах пандемії, локдауну, нестабільного електропостачання та в інших кризових випадках. А інфраструктура передбачає резервні лінії в Україні та за її межами. У разі порушення функціонування одних підтримувати зв’язок зможуть інші.

У lifecell також стверджують, що навіть за відсутності енергоживлення дизель-генератори дозволять довший час підтримувати працездатність обладнання.

«За необхідності оператор може використовувати резервне обладнання і резервні канали передачі даних для забезпечення роботи мережі. Обладнання lifecell знаходиться в різних регіонах України, й у разі часткового відключення в одних регіонах, функції можуть дублюватись іншими регіонами», — зазначають у компанії.

Об’єкти телеком-мережі охороняються. Наприклад, у Київстар такі об’єкти охороняють цілодобово — як штатно, так і за допомогою сторонніх охоронних організацій. У Vodafone посилили збройну охорону важливих об’єктів, зокрема, з залученням Поліції охорони.

У компанії Укртелеком переконують, що за надзвичайних обставин фіксований телефонний та оптичний інтернет-зв’язок більш захищений, ніж мобільний, — адже потрібно фізично пошкодити кабель, щоб його перервати. Радіозв’язок, з іншого боку, можна глушити спецзасобами.

Нерідко телефонні кабелі та кабелі оптичного інтернету розміщені в кабельній каналізації під землею. До будинків кабель потрапляє крізь підвальні приміщення. В Укртелекомі вважають, що ризики пошкодження такого обладнання нижчі, аніж для, приміром, мобільної вежі.

Щоправда, навіть без загрози воєнних дій таке обладнання крадуть і псують — зазвичай у пошуках міді.

Читайте також: Що буде з грошима та банківськими рахунками українців, якщо почнеться масштабна війна?

Як щодо кібербезпеки? Vodafone запевнили, що посилили заходи від кібератак, зокрема виявили вразливості, провели пен-тести, придбали додаткове обладнання. Інші оператори вживають схожих заходів. Також консультуються з СБУ.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button