Як працюватиме мобільний зв’язок у разі вторгнення Росії?
Зазвичай інфраструктура мобільних операторів передбачає резервні лінії в Україні та за її межами.
Зазвичай інфраструктура мобільних операторів передбачає резервні лінії в Україні та за її межами.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Мобільний зв’язок в Україні працюватиме навіть у форс-мажорних обставинах та під час воєнних дій, запевнили AIN.UA українські оператори.
Сучасні мережі зв’язку за потреби здатні міняти маршрутизацію трафіку через транзитні вузли, розташовані у різних містах України. Це дозволить забезпечувати зв’язок навіть у тих випадках, коли частину мережі буде пошкоджено, пояснюють у Київстар.
Vodafone запевняє, що має досвід роботи в умовах пандемії, локдауну, нестабільного електропостачання та в інших кризових випадках. А інфраструктура передбачає резервні лінії в Україні та за її межами. У разі порушення функціонування одних підтримувати зв’язок зможуть інші.
У lifecell також стверджують, що навіть за відсутності енергоживлення дизель-генератори дозволять довший час підтримувати працездатність обладнання.
«За необхідності оператор може використовувати резервне обладнання і резервні канали передачі даних для забезпечення роботи мережі. Обладнання lifecell знаходиться в різних регіонах України, й у разі часткового відключення в одних регіонах, функції можуть дублюватись іншими регіонами», — зазначають у компанії.
Об’єкти телеком-мережі охороняються. Наприклад, у Київстар такі об’єкти охороняють цілодобово — як штатно, так і за допомогою сторонніх охоронних організацій. У Vodafone посилили збройну охорону важливих об’єктів, зокрема, з залученням Поліції охорони.
У компанії Укртелеком переконують, що за надзвичайних обставин фіксований телефонний та оптичний інтернет-зв’язок більш захищений, ніж мобільний, — адже потрібно фізично пошкодити кабель, щоб його перервати. Радіозв’язок, з іншого боку, можна глушити спецзасобами.
Нерідко телефонні кабелі та кабелі оптичного інтернету розміщені в кабельній каналізації під землею. До будинків кабель потрапляє крізь підвальні приміщення. В Укртелекомі вважають, що ризики пошкодження такого обладнання нижчі, аніж для, приміром, мобільної вежі.
Щоправда, навіть без загрози воєнних дій таке обладнання крадуть і псують — зазвичай у пошуках міді.
Читайте також: Що буде з грошима та банківськими рахунками українців, якщо почнеться масштабна війна?
Як щодо кібербезпеки? Vodafone запевнили, що посилили заходи від кібератак, зокрема виявили вразливості, провели пен-тести, придбали додаткове обладнання. Інші оператори вживають схожих заходів. Також консультуються з СБУ.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті