Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 301 днів. За цей час ми опублікували 26339 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Тетяна Вітковська, facebook.com/tatyanavi

Українці, які біжать від війни та намагаються виїхати за кордон, називають ситуацію з чергами на пропускних пунктах «гуманітарною катастрофою». Водночас на деяких напрямках виїзд фактично вільний.

Найбільші черги на пункті Ягодин, що на кордоні з Польщею. 26 лютого там стояли 3900 автомобілів, зараз — 1900, причому пішоходів не пропускають, повідомляє Західне управління Держприкордонслужби. Фейсбук-сторінка цього відомства щоденно інформує про кількість машин на всіх західних КПП. Так, наразі найменші черги на в’їздах до Молдови.

Прикордонники радять людям, які виїжджають до Євросоюзу, їхати на пункти пропуску на кордоні з Угорщиною: «Тиса», «Дзвінкове», «Косино», «Лужанка», «Вилки».

Слід подбати про мінімальний перелік документів, які дадуть змогу встановити особу, а також про документи, які зможуть довести родинні зв’язки з дітьми, які слідують без супроводу хоча б одного з батьків, а з іншими родичами.

Фото: facebook.com/zahidnuy.kordon

Для перетину кордону з Польщею на автомобілі обов’язково мати поліс страхування «Зелена карта». Інакше — авто повертають в Україну. Зараз поліс можна придбати онлайн і не роздруковувати.

З України зараз взагалі не випускають чоловіків віком від 18 до 60 років — це пов’язано з воєнним станом.

«Десятки тисяч людей, — майже всі це родини з дітьми — застрягли на кордоні. По 20 кілометрів, а хто й більше, йдуть пішки, з валізами, колясками, немовлятами, домашніми тваринами, дітьми, — писала Тетяна Вітковська 25 лютого про пункт «Шегині – Медика» на польському кордоні. — Багато кому в черзі стає зле, жінок виносять з натовпу непритомних, діти сплять просто неба.

У чергах до пунктів пропуску стоять чоловіки-іноземці — на тих, хто не є громадянами України, обмеження воєнного стану щодо перетину кордону не поширюються. Свідки кажуть, що вони дуже дезорієнтовані.

Фото: Тетяна Вітковська, facebook.com/tatyanavi

«Стоїмо вже 32 години. Без сну. Перебої з їжею та теплими напоями. Зв’язок жахливий», — пише користувачка фейсбуку Nata Kuts 26 лютого про пункт «Порубне» на кордоні з Румунією.

За її ж словами, на пункті «Дзвінкове» на кордоні з Угорщиною, машин значно менше. Місцеві мешканці с найближчих сіл ходять поміж машин та роздають їжу: гарячий суп, бутерброди, чай.

Фото: facebook.com/zahidnuy.kordon

Суспільне повідомляє, що зростають черги з Ужгорода на кордон зі Словаччиною — після того, як країна дозволила українцям в’їзд на свою територію без закордонного паспорта.

Киянин Антон розповів журналістам, що прибув із друзями до Ужгорода після перших ракет, але за кордон не їде — прийшов до черги, щоб нагодувати людей.

«Нарізали бутербродів, якоїсь їжі, щось таке. Зараз понесемо туди ближче. Знайшли групу в Telegram саме про цей пропускний пункт. Подивилися, що треба їжу, треба людей, допомогти», — пояснив він.

Фото: facebook.com/zahidnuy.kordon

Українцям допомагають і по той бік кордону.

«Румунія зустріла теплим чаєм та їжею. Люди давали гроші, пропонували нічліг і безкоштовне таксі. Там ціле волонтерське містечко… Я відчула людську підтримку», — розповіла Надія Зеленчук.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button