Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Скриншоти з відео Ярослава Добрянського

Ситуація в селищі Іванків на півночі Київської області, яке захопили російські військові, — критична. Про це в ефірі Українського радіо повідомила Анастасія Приймаченко, правнучка відомої художниці.

Іванків розташовано на половині шляху російської армії від білоруського кордону до Києва. Після нього відкривається можливість наступати на Київ через Вишгород. Саме тому 25 лютого українські сили підірвали там міст, щоб зупинити колону російських танків.

Сама Приймаченко евакуювалася з родиною до Львова ввечері 24 лютого, але тримає зв’язок із місцевими.

Зараз Іванків, за її інформацією, повністю захоплено російськими військовими, на будівлях вивішено російські прапори. Окупанти обстрілюють житлові будинки, а також цивільні автомобілі — тому зараз виїхати з селища вже неможливо.

Мешканці не виходять з укриттів, сидять там без їжі. Світла та газу майже немає четверту добу, інтернет і мобільний зв’язок працюють дуже погано. Дехто не спить вже три доби. Працюють деякі магазини, в яких залишились продукти.

Є інформація про трьох загиблих, але Приймаченко припускає, що кількість жертв може бути більшою.

Росіяни грабують магазини та будинки у пошуках їжі.

Іванківська селищна рада повідомляє про спроби мародерства, що почалися з цієї ночі.

Відео, опубліковане заступником голови Київської облради Ярославом Добрянським, свідчить про те, що росіяни завдали Іванкову нищівних руйнувань.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button