Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26315 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Марія Приймаченко за роботою

27 лютого внаслідок бою у селі Іванкові, що в Київській області, російські сили знищили місцевий музей, де зберігалося близько двох десятків унікальних творів Марії Приймаченко. Про втрату повідомляє директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко.

Марія Примаченко, народна художниця «наївного мистецтва», народилася і похована у с. Болотня Іванківського (зараз-Вишгородського) району Київської області. Музей був відкритий 21 лютого 1981 року і розміщений у колишньому панському маєтку, перебудованому за радянських часів. У ньому зберігалося 410 експонатів, серед них близько 20 робіт Марії Приймаченко.

Музей після ремонту 2016-2018 років

Влада Литовченко зазначила, що РФ як член ЮНЕСКО з 1954 року відповідно до Гаазької конвенції зобов’язана вживати всіх можливих заходів для захисту культурних цінностей. Проте з 2014 року Російська Федерація систематично порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародні конвенції з охорони культурної спадщини, зокрема на півострові Крим. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко звернувся до ЮНЕСКО з проханням позбавити Росію статусу члена ЮНЕСКО та змінити країну-організатора 45-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини.

«Її дії вже завдали шкоди стародавньому місту Таврійський Херсонес, внесеному до списку Всесвітньої спадщини, а також Бахчисарайському палацу кримських ханів, внесеному до Попереднього списку, та іншим об’єктам культурної спадщини»,- написав Ткаченко в Телеграм-каналі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button