
Фото: Чернігівська ОДА
Гуманітарна ситуація в містах, які зазнають інтенсивних обстрілів російської армії та де ідуть бої, лишається складною.
У Харкові не припиняється обстріл житлового масиву Салтівка, люди тікають звідти. До міста їдуть вагони та фури з гуманітарною допомогою: продуктами, одягом і побутовою хімією. Так, за вчорашній день до пунктів Нової пошти доправили дев’ять вагонів та п’ять фур.
Укрзалізниця вивозить людей з Харкова: повідомляється, що сьогодні вранці прибули двоповерхова Skoda та 18 спальних вагонів, Hyundai Rotem, невдовзі прибудуть ще два поїзди, а також до вечора очікується ще 19 додаткових вагонів та більше Інтерсіті.
Водночас комунальні служби не припиняють роботу: під обстрілами продовжують вивозити сміття, ремонтувати водопровід, відновлювати тепло- , електро- та газопостачання. Мер Ігор Терехов в інтерв’ю Дмитру Гордону сказав, що після війни в Харкові встановлять пам’ятник комунальникам.
Ворог продовжує нещадно обстрілювати квартали Бучі, що під Києвом: будинки, автомобілі, убивати мирних жителів і навіть дітей. Значна кількість мешканців перебуває у підвалах. Російські солдати грабують магазини.
Місто вже кілька діб без світла, тепла, зв’язку, інтернету. Доставити гуманітарні вантажі неможливо: громада у облозі ворога.
«Щодня майже тисячі повідомлень отримуємо від жителів Бучі і населених пунктів громади про потребу у продуктах харчування, воді, відновленні комунікацій. Жителі просять допомогти хворим, тим, хто вже кілька діб не може знайти рідних», — повідомляють у міській раді.
Мер Маріуполя Вадим Бойченко в інтерв’ю Дмитру Гордону розповів, що місто переживає гуманітарну блокаду.
Окупанти перебили всі 15 введень електроенергії, які живлять місто. Немає мобільного зв’язку, тепла та води (внаслідок атак росіян місто втратило резервне джерело водопостачання).
За словами Бойченка, підрахувати кількість загиблих дуже складно, оскільки тривають авіаудари.
«Якщо у перші п’ять днів війни поранені та загиблі в Маріуполі вимірювались десятками та одиницями, на восьмий день — сотнями, а зараз, на жаль, тисячами», — заявив мер. Йдеться про тисячі поранених, уточнив він.

Фото: Маріупольска ОДА
Крім того, у місті трапляються вибухонебезпечні предмети у вигляді дитячих іграшок.
З 12:00 має початися евакуація мирного населення до Запоріжжя. Напередодні евакуацію було зірвано: росіяни не припинили обстрілювати маршрут гуманітарного коридору.
Проти Чернігова росіяни застосовують потужну зброю невибіркової дії — некеровані авіабомби ФАБ-500. Зазвичай така зброя застосовується проти військово-промислових об’єктів та фортифікаційних споруд. А у Чернігові — проти житлових кварталів, повідомляє В’ячеслав Чаус, голова обласної військової адміністрації.
До Чернігова та області привозять «гуманітарку» з ліками та продуктами. В адміністрації запевняють, що робить все, аби доставити їжу та ліки по всій області, навіть туди, де поки закріпився окупант.
Станом на ранок 6 березня жителів просять лишатися вдома або в укриттях, бо поки гарантій безпеки зеленого коридору немає. Водночас технічно виїхати з міста можливо, але на власний розсуд і ризик.
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко назвав те, що росіяни роблять з містом, — геноцидом, за який ворог понесе відповідальність.
У Ніжині — проблеми з інтернетом через пошкодження кабелів. До міста прибуває гуманітарна допомога, але евакуцаію поки вважають небезпечною. У селі Іванівка біля Чернігова росіяни почали грабувати місцеве населення. Надходить інформація, що окупанти забирають мобільні телефони, продукти харчування, та коштовності.
Віталій Кім, голова Миколаївської ОДА, припускає, що загроза захоплення Миколаєва щодалі зменшується: «Судячи з того, що відбувалося у Херсоні та Енергодарі, у ворога просто немає ресурсу займати міста».
У місті знаходять нерозірвані снаряди і касетні міни.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті