Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: twitter/cij_icj

Громадянська мережа ОПОРА запускає збір доказів воєнних злочинів РФ для надання їх міжнародному прокурору в Гаазі. Свідків, жертв та інших людей просять вносити інформацію про воєнні злочини РФ у спеціальну онлайн-форму на цьому ресурсі.

Усі внесені дані будуть надійно захищені, накопичені у відповідному форматі та оперативно й без змін передані як свідчення безпосередньо міжнародному прокурору.

«Ми зобов’язані зафіксувати кожен снаряд, випущений у школу, садочок, приватні оселі, лікарні та інші цивільні об’єкти. Ми зобов’язані зафіксувати кожну кулю, випущену в кожну цивільну людину в Україні», – закликають в організації.

Воєнні злочини – це свідоме та грубе порушення правил ведення військових дій та міжнародного гуманітарного права. Вони, зокрема, спрямовані безпосередньо проти цивільного населення. Наприклад, воєнними злочинами є пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури, умисне вбивство, тортури, позбавлення волі цивільного населення, розташування та використання військ та техніки в житлових кварталах міста, насилля щодо медичного персоналу та медичної інфраструктури тощо.

Як можна зафіксувати ці злочини?

Це можуть бути фото та відео з місця подій, письмові та усні свідчення потерпілих або матеріальні свідчення (документи, залишки снарядів, гільзи, уламки речей, будівель).

27 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна офіційно направила позов проти РФ до Міжнародного суду ООН у Гаазі. Він закликав притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії.

Згодом прокурор кримінального Міжнародного суду в Гаазі Карім Хан заявив, що хоче якомога швидше почати розслідування ситуації в Україні. А 2 березня, після звернення 39 країн, робота зі збору доказів розпочалася.

За словами генпрокурорки Ірини Венедіктової, Україна і РФ не є учасниками Римського статуту, тому Міжнародний кримінальний суд не зможе розглянути злочини агресії проти України. Саме тому стоїть питання про створення можливого, потенційного, спеціального Трибуналу. Водночас вже чотири європейські країни почали розслідування воєнних злочинів РФ – Литва, Польща, Естонія й Німеччина.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button