Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Підприємці закликають українців за можливості продовжувати працювати на своєму робочому місці. Під час війни страждає не лише ворожа, але й українська економіка. Для того, аби міста могли оборонятися від наступу російських окупантів, надзвичайно важливо забезпечити роботу критичної інфрастуктури. 

«Перестаньте волонтерити, жертвуючи робочим часом: якщо у вас зараз є робоче місце, і там є робота – то це і є ваш основний рубіж оборони Батьківщини», – написав на своїй Фейсбук-сторінці керівник представництва компанії  Rohde & Schwarz Сергій Педоренко. 

Наразі українська економіка стикнулася з кількома непростими викликами. З початком війни закриті аеро- та морські порти, зупинений експерт зерна і металу, призупинена майже вся міжнародна торгівля. Заблоковані основні логістичні склади, що розташовувалися під Києвом, створюють великі складнощі для внутрішньої торгівлі. У зв’язку з тим, що багато чоловіків пішли на фронт, чимало жінок виїхали за кордон, а на півдні України тривають бої, весняна посівна кампанія перебуває під загрозою. Ледь не два мільйони українців покинули свої домівки і робочі місця. Це створює великий дефіцит робочих рук для економіки.

«Один день війни за різними оцінками обходиться Росії приблизно в 20 млрд доларів. Я думаю, що не менш значуща цифра властива сьогодні й для України, і ми теж витрачаємо не менше 3-4 млрд в день», – зазначає Роман Павлюк, віцепрезидент із технологій компанії Intellias Ukraine.

У багатьох людей з’являється почуття провини перед тими, хто зараз захищає суверенітет і цілісність України на фронті. Але економісти наполегливо просять відмовитися від таких думок. Вони наголошують, що кожна людина має своє місце у цій війні і повинна вести оборону, перш за все, на своєму рубежі. Зараз надзвичайно важливо продовжувати економічну діяльність. 

«Заплатіть рахунки, заплатіть податки, замовте випічку у вашої знайомої, як ви це робили до війни, зробіть манікюр, стрижку у барбершопі, купуйте продукти у тому ж магазинчику, як і раніше, заплатіть за квартиру, оплатіть заняття з терапевтом, з тренером йоги і так далі. Старайтеся тримати оборот коштів максимально можливим і це буде ваш вклад у боротьбу», – радять експерти. 

Підприємців, особливо на Заході України, де загроза активних бойових дій значно менша, просять не закривати свій бізнес. Працівників IT-компаній закликають продовжувати працювати, особливо на українському ринку, і сплачувати податки в Україні. Тим, хто виїхав за кордон, варто одразу розпочати пошук роботи або працювати онлайн. Зараз будь-які пожертви на армію і перекази в Україну будуть дуже цінними.

Українці закликають співгромадян навчитися жити в умовах постійної військової загрози та зовнішньої агресії. «Має працювати економіка, випікатися хліб, народжуватися діти. Має функціонувати державний апарат та ланцюги постачання. Так, як це десятиліттями працює в Ізраїлі. При цьому має бути свобода слова та контроль за діяльністю уряду», – кажуть експерти.

Підприємці наголошують, що наразі Україна вступила в фазу тривалої війни, яка, зокрема є війною ресурсів, логістики і життєзабезпечення. Виграти цю війну можна лише за умови, якщо економіка ефективно працюватиме.

«Тільки за умов оборони від штурму потрібен кожен, хто може тримати у руках зброю. За позиційної війни це стає не просто необов’язковим, а неможливим. Тому що в позиційній війні від слабонавченої не дуже оснащеної легкої піхоти мало користі. У цій фазі нам  потрібно кілька сотень тисяч війська. Ми просто не зможемо ніяк навчити і забезпечити більшу кількість. Решта має стати тилом армії», – йдеться на Фейсбук-сторінці Олександра Сударкіна, програмного директора бізнес-школи МІМ.

 

Раніше «Хмарочос» писав, що Києву вкрай не вистачає водіїв, фармацевтів, провідників тощо.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button