Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash

Територіальні центри соціального обслуговування при КМДА мають допомагати продуктовими наборами киянам, які цього потребують. Водночас волонтери скаржаться, що місцева влада не справляється з наданням допомоги.

За даними КМДА, з заявками на отримання продуктових наборів треба звертатися до територіальних центрів соцобслуговування за місцем проживання. Список адрес і контактів тут. Терцентри забезпечують продуктовими наборами тільки осіб, що належать до соціально незахищених категорій, та тих, що опинилися в складних життєвих обставинах. Ідеться про осіб з інвалідіністю, родини, в яких виховуються діти з інвалідністю, одиноких людей літнього віку, паліативних хворих, осіб, чий дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів тощо.

За словами депутатки Київради та волонтерки Ксенії Семенової, центри видачі допомоги часто не в пішій доступності та іноді не хочуть працювати з тими, хто не в системі соцзахисту.

«Центри видачі гуманітарки іноді не знають як замовити на складах продуктові набори і просто чекають, що привезе відповідальний бізнес, волонтери чи депутати. При тому на міських складах все є! Європа везе Києву тони гуманітарки. Чомусь в будь-яких незрозумілих ситуаціях чиновники дають пенсіонерам телефони волонтерських штабів, які взагалі не мають доступу до київських складів із провізією, і продукти для киян шукають по магазинам за зібрані гроші», – зазначає Семенова.

Водночас, додає вона, є волонтери, у яких широка мережа допомоги по всьому місту: «вони спілкуються між собою і мають прямий і швидкий доступ до людей». Проте інтересу в КМДА налагодити взаємодію з волонтерами немає, пише депутатка.

«Звичайно, ніхто не відмовляє, але всі максимально морозяться. В чиновників типу своя бюрократія і вони не можуть аби з ким працювати. Кажуть, що все налагоджено і працює. Але пенсіонери продовжують недоотримувати допомогу і звертатися до волонтерів. Волонтери готові допомагати із розповсюдженням гуманітарки для киян будь-якої миті. Але дайте їм доступ до замовлень зі складів. Або дайте вказівку на райони, що з волонтерами можна працювати», – заявила депутатка.

Користувачка Олеся Бритько у коментарі до допису Семенової повідомила, що гуманітарний штаб Києва не працює. За її словами, люди з соціальним статусом, які знаходяться в укритті, оформили заявки, де вказали все необхідне, в тому числі ліки. Станом на сьогодні, жодного зв’язку з людьми не було.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button