Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Харків після обстрілів окупантів. Фото: t.me/oleksiihoncharenko

Україні вже зараз потрібно розробляти варіанти, де та як взяти щонайменше кількасот мільярдів доларів на відновлення інфраструктури. Наприклад, можна лобіювати зміни до законодавства країн G20, що дозволило б використати на репарації заморожені активи Росії та Білорусі. Про це в інтерв’ю Forbes заявила Наталія Яресько, ексміністерка фінансів України.

За словами Яресько, щоб порахувати збитки від руйнувань, треба провести інвентаризацію зруйнованих активів. Далі – engineering assessment по кожному об’єкту: оцінка необхідності відбудови, тобто чи можна відновити конкретну будівлю чи на її місці доцільніше побудувати нову, а також аналіз на предмет того, чи доцільно взагалі залишати обʼєкт або ж його краще та безпечніше знести, щоб він не ніс загрози.

Потім треба визначитися зі стратегією: відбудову можна проводити, наприклад, за галузями або регіонами. Для прикладу, є 150 шкіл, але приймають рішення відбудувати 100, але значно сучасніших та більш ефективних з точки зору освіти. Необов’язково будувати на тому самому місці.

В 2017 році Яресько очолила Раду з фінансового управління й контролю Пуерто-Рико та допомагала відновлювати країну після руйнівного урагану. Вона навела приклад, що в Пуерто-Рико потрібно було приймати рішення відповідно до чіткого розуміння, чи повернеться в конкретний населений пункт та сама кількість людей, що жила там до стихійного лиха. У багатьох місцях люди не хотіли повертатися.

Інша категорія – історичні будівлі. Як та у якій мірі їх відновлювати – питання також складне та комплексне.

За словами міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського, в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення РФ уже зруйновано, повністю чи частково, 3500 об’єктів інфраструктури. Лише в Харкові повністю зруйновано 600 будинків.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button