Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 269 днів. За цей час ми опублікували 26101 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото надане контррозвідкою СБУ

За час перебування в Україні «кадирівці» — члени спеціального підрозділу Національної гвардії РФ — втратили сотні бійців і 13 березня вийшли з Київської області у Білорусь та повернулися у Грозний, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на контррозвідку СБУ.

Також в українській контррозвідці заявляють, що голови Чечні Рамзана Кадирова в Україні не було. Раніше провладні російські канали стверджували, що той начебто перебуває за кілька кілометрів від Києва.

Відео з імовірними військовими з Чечні в Україні почали ширитися з перших днів війни. Так, 26 лютого з’явилося відео з «кадирівціями», які вивішують російський прапор у військовій частині Гостомеля. Збройні сили України підтверджують, що відео справжнє, але підкреслюють, що боїв не було й чеченські групи увійшли на територію вже порожньої частини.

«26 лютого на українську землю в районі гостомельського аеропорту при спробі десантної операції спробували зайти 450 “кадирівців”. Не вийшло. Частина все ж змогла висадитися з одного з літаків і була обстріляна прямо на злітній смузі. Загальні втрати бійців Кадирова за період з 26 по 28 лютого склали декілька сотень бійців», – стверджують у контррозвідці СБУ.

27 лютого стало відомо про загибель чеченського генерала Магомеда Тушаєва. Тоді ж з’явилося відео, ймовірно, з Бучі, на якому місцевий мешканець показує знищену колону військової техніки, стверджуючи, що «це кадирівці».

4 березня з Білорусі через Чорнобильську зону прибув загін із близько 1200 осіб нацгвардії Чеченської республіки. До його складу входили військові батальйону «Север» (ним командував загиблий Магомед Тушаєв), «Юг» (Хусейн Межидов) та ОМОН «Ахмат-Грозный» (Анзор Бісаєв). Вони облаштували табір у лісі під Бородянкою.

Після того, як українці підірвали частину бійців, «кадирівці» розбилися на групи та почали тероризувати цивільних в районі Бородянки, Бабинців, Катюжанки і до Лютежа. Зокрема, вони захопили психоневрологічний інтернат у Бородянці, де було 600 людей.

«Ми бачимо, що вони присутні на території України від початку конфлікту, проте їхньої участі в боях ми в результаті жодного разу не побачили. Як ми їх називаємо, це такі “PR-війська”. Тобто вони можуть робити багато відео, багато фотографій, зроблених гарно, як вони ходять з автоматами, “зачищають” будинки, як вони нібито роздають гуманітарну допомогу та нібито дбають про мирне населення. Але це — вся їхня діяльність, що ми бачили», — розповів телеканалу «Настоящее время» засновник розслідувальної групи Conflict Intelligence Team Руслан Левієв.

Зрештою, за даними контррозвідки СБУ, 13 березня «кадирівців» вивели з території Київської області через Білорусь і далі повітряним транспортом до Чечні.

Тим часом представники чеченської діаспори з країн Європи, зокрема один з лідерів окупованої Ічкерії Ахмаед Закаєв, заявили про готовність підтримати Україну. На боці українців зараз уже воюють два добровольчих батальйона — імені Шейха Мансура і Джохара Дудаєва. Ці бійці, за даними Кавказ.Реалії, беруть участь в обороні Києва.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button