Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Ілюстративне фото: linkedin

Частина бізнесу, яка знаходиться на території активних бойових дій, вивозить працівників та обладнання на захід України. Уряд запустив спеціальну програму підтримки, яка допомагає перевозити обладнання та шукати приміщення для відновлення виробництва, пише Forbes.

Співробітники київської компанії «ОТС-Україна» закінчують підготовку для евакуації механізмів та верстатів з виробництва клеючих стрічок, якими, зокрема, герметизують будівлі. Дві вантажівки з обладнанням уже дісталися нової локації в Львівській області, три в дорозі. Для завершення евакуації потрібно ще три машини, розповів співвласник компанії Олексій Хоц. Львівська ОДА допомагає з пошуком транспорту та вже знайшла відповідний виробничий майданчик на території області.

Дехто перевозить свої компанії сам, інші звертаються до уряду.

Станом на 20 березня Мінекономіки отримало понад 900 заявок на евакуацію, каже голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Для 312 компаній уряд уже знайшов майданчики в одному з девʼяти регіонів на Західній Україні.

Як отримати допомогу від держави

Взяти участь у державній програмі евакуації можуть будь-які підприємства та ФОП з областей, де точаться бої, каже Євген Сокур, помічник голови парламентського комітету з фінансів та податків. Держава оплатить учасникам програми перевезення обладнання та знайде приміщення для відновлення виробництва.

Водночас підприємці на заході починають підвищувати ставки на оренду приміщень, каже Орест Фільц, керівник відділу залучення інвестицій Львівської ОДА. Наприклад, київська компанія з металообробки орендувала приміщення в Києві за 24 гривні за квадратний метр, а у Львові їй пропонують за 150–200 гривень за квадратний метр.

Один із варіантів вирішення цієї проблеми – передавати компаніям під оренду більше майданчиків державної власності. Уряд планує здавати таку площу в оренду за одну гривню за квадратний метр. Тільки у Львівській області таких приміщень близько 28 тисяч, але більшість із них занедбані та непридатні для роботи та потребують ремонту.

Уряд і місцева влада дійсно дуже активно допомагають, каже Олександр Черняк, член наглядової ради Запорізького заводу кольорових металів. Частину виробничих потужностей компанія вже перевезла.

Також частково в західні області буде перенесено потужності запорізького заводу «Хортиця». Підходящий майданчик компанія поки не обрала, але горілка, що випускатиметься, буде орієнтована на експорт.

На території 15 областей та в місті Києві, де зараз йдуть активні бойові дії, було понад 299 тисяч підприємств та 1,13 млн ФОП. Поки що евакуацію завершили лише 50 компаній, 20 уже відновили виробництво на новому місці.

Деякі компанії проводять евакуацію власними силами. Ajax Systems завершила перенесення виробництва на Західну Україну минулого тижня, каже маркетинг-директор компанії Валентин Гриценко. Новий завод має запрацювати вже в квітні. Найбільшою проблемою при евакуації, за його словами, є пошук житла для працівників.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button