Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 99 днів. За цей час ми опублікували 24773 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Район Ірпеня та Гостомеля. Фото: Олег Гриб / ITV

Пізно ввечері 22 березня російські окупанти застосували над північно-західною околицею Києва заборонені боєприпаси з білим фосфором. Орієнтовна зона ураження — Гостомель та Ірпінь, повідомив ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

Кияни повідомляють, що вранці в місті було видно й відчутно білий дим.

«Вночі я бачила безліч окремих маленьких відео зі сріблястими стрічками фосфору, які сяяли у пітьмі як новорічний дощик, що спускається на будинки Києва… Можливо, це підробка, спосіб нагнати паніку, подумала я… Вранці центр (Києва) потопав у білому диму. Зараз я читаю новину про те, що справді була атака фосфором. Я не можу повірити і знаю одночасно, що це справді так», — пише фотографиня Євгенія Білорусець.

13 березня росіяни скинули фосфорні боєприпаси на Попасну Луганської області. Фосфор спалив кілька будинків, про постраждалих не повідомлялося.

21 березня заступник керівника патрульної поліції Києва Олексій Білошицький опублікував відео з горінням фосфору, стверджуючи, що це Краматорськ. Однак немає підтвердження, що відео було знято у Краматорську, а не раніше в Попасній.

Фосфор над Попасною. Фото: facebook.com/sergey.gaidai.loga/

Раніше також повідомлялося про використання Росією заборонених термобаричних зарядів («вакуумних бомб») і касетних боєприпасів.

Фосфорні боєприпаси вперше почали використовувати під час Першої світової війни. Згодом білий фосфор замінив напалм, який було складніше використовувати.

У 1970-80-і роки цей різновид зброї став забороненим міжнародними конвенціями, зокрема додатковими протоколами 1977 року до Женевської конвенції, — через невибіркове ураження й надмірні страждання, що він спричиняє.

Температура горіння білого фосфору перевищує 800°C, горіння може поширюватися на сотні квадатних метрів. Потрапляння фосфору на шкіру викликає сильні опіки, тіло обвуглюється при тому, що одяг лишається цілим; вдихання випарів випалює легені. Крізь пошкоджену шкіру фосфор потрапляє далі в організм, продовжуючи горіти й пошкоджуючи внутрішні органи. Шкоду можна мінімізувати, перекривши доступ кисню до уражених зон. Однак фактично єдиний захист від фосфору — це не потрапити під ураження, ховаючись в укритті.

До повномасштабного вторгнення в Україну Росія використовувала фосфорні боєприпаси під час гострої фази війни на Донбасі. Також застосувала фосфор і касетні боєприпаси в Алеппо проти супротивників диктаторського режиму Башара Асада під час війни в Сирїі.

Пізніше мері Ірпеня спростував свою заяву.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button