Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26341 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: mistomariupol.com

У Маріуполі ворожий авіаудар знищив Художній музей імені Архипа Куїнджі. Спочатку була інформація, що в музеї не зберігались оригінали робіт художника, натомість були роботи Айвазовського, Глущенка, Яблонської, пише видання «Локальна історія».

Очільник Національної спілки художників України Костянтин Чернявський уточнив у коментарі «Хмарочосу», що в музеї все-таки зберігались три етюди Куїнджі. Наразі інформації про стан картин після бомбардування немає. Також на той момент в музеї були лише копії авторства Андрія Яланського та Олександра Ольхова.

Там зберігали роботи інших відомих українських художників, зокрема Івана Айвазовського, Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської. А також Михайла Дерегуса, Андрія Коцки, Миколи Бендрика, Леоніда Гаді. У будівлі також були роботи сучасних живописців — Василя Коренчука, Олександра Бондаренка, Людмили Масальської, Олега Ковальова, Володимира Харакоза, Сергія Баранника — з останнім колеги втратили зв’язок третього березня.

У декількох виставкових залах експонували предмети, пов’язані з життям та творчістю Куїнджі. Серед них світлини, документи, особисті речі художника, зокрема 200-річна купіль, в якій хрестили митця.

Музей імені Куїнджі відкрили в Маріуполі в 2010 році в садибі Геоцинтова – будівлі 1902 року, зведеній у стилі модерн. Експозиція музею Архипа Куїнджі містила близько дві тисячі експонатів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button