Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: mistomariupol.com

У Маріуполі ворожий авіаудар знищив Художній музей імені Архипа Куїнджі. Спочатку була інформація, що в музеї не зберігались оригінали робіт художника, натомість були роботи Айвазовського, Глущенка, Яблонської, пише видання «Локальна історія».

Очільник Національної спілки художників України Костянтин Чернявський уточнив у коментарі «Хмарочосу», що в музеї все-таки зберігались три етюди Куїнджі. Наразі інформації про стан картин після бомбардування немає. Також на той момент в музеї були лише копії авторства Андрія Яланського та Олександра Ольхова.

Там зберігали роботи інших відомих українських художників, зокрема Івана Айвазовського, Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської. А також Михайла Дерегуса, Андрія Коцки, Миколи Бендрика, Леоніда Гаді. У будівлі також були роботи сучасних живописців — Василя Коренчука, Олександра Бондаренка, Людмили Масальської, Олега Ковальова, Володимира Харакоза, Сергія Баранника — з останнім колеги втратили зв’язок третього березня.

У декількох виставкових залах експонували предмети, пов’язані з життям та творчістю Куїнджі. Серед них світлини, документи, особисті речі художника, зокрема 200-річна купіль, в якій хрестили митця.

Музей імені Куїнджі відкрили в Маріуполі в 2010 році в садибі Геоцинтова – будівлі 1902 року, зведеній у стилі модерн. Експозиція музею Архипа Куїнджі містила близько дві тисячі експонатів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button