Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Ілюстративне фото: unsplash

Українці почали повертатися до міст, які наші військові звільнили від окупантів. У Центрі протидії дезінформації попереджають, що це небезпечно.

ЦПД при РНБО України застерігає про небезпеку протитанкових, протипіхотних, касетних мін, мін-пасток з розтяжками, що залишають вороги. Вони також мінують житлові будинки та околиці в тих містах та селах, де побували. Крім того, вже зафіксовані випадки мінування тіл загиблих людей.

Що робити, якщо знайшли підозрілий предмет?

  • У жодному разі не чіпайте його.
  • Негайно повідомте про виявлений предмет підрозділам ДСНС (101) або Поліції (102).
  • Попередьте перехожих про можливу небезпеку.
  • Відійдіть якомога далі від підозрілого предмету.
  • Дочекайтеся приїзду спеціалістів та вкажіть місцезнаходження підозрілого предмета.

В Управлінні державної охорони також зазначають, що міни та інші вибухонебезпечні предмети можуть бути будь-де: у покинутих будинках, на вулицях, на дитячих майданчиках, на заміському відкритому просторі: у полях, лісах, у водоймах, на узбіччях доріг тощо. У містах окупанти можуть мінувати мобільні телефони, зброю або її деталі, аптечки, продуктові набори, дитячі іграшки тощо.

У лісах та селах – це переважно «розтяжки», які фактично мають викрити місцеперебування укриття або схронів.

За даними ООН, станом на 18 березня, десять мільйонів жителів України стали вимушеними переселенцями через бойові дії. 6,5 мільйона людей виїхали в безпечніші регіони країни, а 3,2 мільйона — виїхали за кордон. За даними прикордонників, майже 400 тисяч громадян повернулись в Україну з початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого. Більшість із тих, хто

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button