Євросоюз погодив план з 10 пунктів щодо українських біженців. Що він передбачає?
Українці мають право жити, працювати і отримувати допомогу в 26 із 27 країн – членів ЄС.
Українці мають право жити, працювати і отримувати допомогу в 26 із 27 країн – членів ЄС.
Фото: Тетяна Вітковська
Рада Європейського Союзу 28 березня дала згоду на план із десяти пунктів щодо підтримки українських біженців, а також країн Європейського Союзу, які їх приймають. Про це заявили глава МВС Франції Жераль Дарманен і єврокомісарка з внутрішніх справ Йлва Йоханссон, повідомляє кореспондент Deutsche Welle.
План передбачає створення платформи ЄС з реєстрації всіх, хто прибуває та тих, хто подається на тимчасовий захист. Зараз ця реєстрація відбувається лише в рамках кожної держави Євросоюзу, без обміну інформацією між національними системами.
Також розроблять заходи з протидії експлуатації українських біженців кримінальними угрупованнями. Окремий пункт стосується прийому дітей, зокрема тих, які прибули на територію Євросоюзу без дорослих. Також у Раді ЄС вирішили активувати спеціальну платформу з протидії криміналу, аби уникнути загроз безпеці.
Єврокомісарка Йоханссон вважає, що ЄС має створити стимули для українців, які прибули під час війни до Польщі, переїхати до інших країн союзу.
За даними ООН, кількість українців, які виїхали за межі України з початку російського вторгнення становить 3 528 346 осіб. З них понад два мільйони осіб перетнули кордон України з Польщею.
Українці мають право жити, працювати і отримувати допомогу в 26 із 27 країн – членів ЄС.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті