Росія застосувала касетні бомби щонайменше 24 рази, — ООН (відео)
Касетні боєприпаси складаються з сотень малих вибухонебезпечних елементів, які розкидаються на великій площі. Не всі з них вибухають під час удару.
Касетні боєприпаси складаються з сотень малих вибухонебезпечних елементів, які розкидаються на великій площі. Не всі з них вибухають під час удару.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Росія принаймні 24 рази застосувала заборонені касетні бомби за час повномасштабного вторгнення в Україну, повідомляє ООН. В організації перевіряють інформацію про застосування таких боєприпасів з українського боку.
«Повідомлення, що заслуговують на довіру, свідчать про використання російськими збройними силами касетних боєприпасів у населених пунктах України щонайменше два десятки разів з початку вторгнення», — заявила верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет.
Касетні боєприпаси складаються з сотень малих вибухонебезпечних елементів, які розкидаються на великій площі. Не всі з них вибухають під час удару — вони можуть підриватися при контакті згодом.
Знімальна група Vice News опублікувала відеорепортаж з наслідками вибуху касетної бомби в Миколаєві. Загинули й були тяжко поранені цивільні люди, що стояли в черзі до супермаркету.
Станом на 30 березня ООН верифікувало 1189 випадків загибелі та 1901 випадеів поранення цивільних осіб за час війни. В організації вважають, що реальні цифри значно вищі. Зокрема, найбільш недооцінені втрати у таких містах, як Маріуполь, Волноваха, Ізюм, Попасна і Тростянець.
Більшість втрат серед цивільних спричинили обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, ракетні й авіаудари.
4 мільйони людей, половина з яких діти, залишили Україну з 24 лютого до 30 березня.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті