Після відходу окупантів Гостомель виглядає «як після Другої світової війни» (фото)
Поки що місцева влада ще не має доступу до Гостомеля.
Поки що місцева влада ще не має доступу до Гостомеля.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 99 днів. За цей час ми опублікували 24773 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Гостомель з перших днів російського вторгнення став епіцентром боїв за Київ, а місцевий аеропорт окупанти намагалися використати як плацдарм для перекидання десанту та штурму столиці. Росіяни вбили мера Юрія Прилипка. Було окуповано приблизно 80% селища, решту території з іншого боку річки Ірпінь контролювали ЗСУ.
З кінця березня загарбники почали відступати, втім поки ще немає повного контролю над населеним пунктом, повідомив в інтерв’ю LIGA.net голова Гостомельської військової адміністрації Тарас Думенко.
За його словами, місцева влада ще не має доступу до Гостомеля. Востаннє Думенко був у Гостомелі 12 березня, під час евакуації гуманітарними коридорами.
«Але з того, що я попередньо бачу, там ситуація така сама, як після Другої світової війни», — зазначає селищний голова, нагадуючи, що у ті часи через Гостомель також проходила лінія оборони.
Газу й електропостачання в селищі немає. Води переважно також немає через відсутність електрики: до війни селище було забезпечене централізованим постачанням лише на 20%. В Гостомелі переважають приватні садиби, де люди користуються колодязями і свердловинами.
Зв’язку з районами біля аеропорту «Антонов» немає останні декілька тижнів. «Люди з багатоквартирних будинків були переміщені в підвали, й з ними не було зв’язку. Окупанти повідбирали в них телефони», — зазначає Думенко.
Дивіться також: Документалісти Вавилон’13 зняли з дрона звільнений Гостомель і «Мрію»
Перед тим, як піде мова про повернення жителів до Гостомеля, територію мають зачистити від мін. Розглядають варіант поділити селище на сектори й запускати людей поетапно мірою розмінування.
«Що там в полях і лісах — взагалі незрозуміло. З досвіду Ірпеня ми знаємо, що мінують навіть трупи. До нас надходила непідтверджена інформація, що мінували колодязі з питною водою», — зауважує голова адміністрації.
До війни в Гостомельській громаді, до якої належать також Горенка, Мощун та Озера, проживало близько 30-35 тисяч осіб. З тих, хто лишився, є 1200 підтверджених контактів. Але, за оцінкою Думенка, ця кількість може бути принаймні уп’ятеро більшою, з огляду на те, що росіяни відбирали телефони і розстрілювали людей.
Читайте також: В якому стані зараз звільнений від окупантів Ірпінь? (фото)
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті