Статуї серед мішків: які пам’ятники Києва укріпили на випадок обстрілів? (фото)
Мішки з піском і дерев'яні щити мають захистити від дрібних уламків і вибухової хвилі. Втім, об'єкти може зруйнувати пряме влучання.
Мішки з піском і дерев'яні щити мають захистити від дрібних уламків і вибухової хвилі. Втім, об'єкти може зруйнувати пряме влучання.
Пам’ятник Сагайдачному, встановлено у 2001 році. Фото: Антон Орехов. Публікується з дозволу автора
Київ продовжує укріплювати пам’ятники на випадок обстрілів і бомбардувань. Однією з перших стали обкладати мішками з піском композицію зі статуєю княгині Ольги на Михайлівській площі.
Пам’ятник княгині Ользі, Андрію Первозваному, Кирилу і Мефодію на Михайлівській площі, відновлено у 1996 році. Фото: facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Далі взялися за пам’ятник Самсону, Володимиру, Григорію Сковороді, Богдану Хмельницькому, Грушевському, Шевченку, Лисенку, Сагайдачному, а також колону Магдебурзького права.
Пам’ятник Грушевському, встановлено у 1998 році. Фото: Антон Орехов
Мапа реновації зібрала понад 270 тисяч гривень на укріплення дерев’яними щитами 12 вітражів фунікулеру. Така конструкція має захистити від дрібних уламків і вибухової хвилі. Вітражі, втім, може зруйнувати пряме влучання.
Пам’ятник Данте, 2015 рік. Фото: Антон Орехов
Більшість цих пам’ятників було встановлено за останні 30 років. Водночас історичні будівлі лишаються незахищеними. Департамент охорони культурної спадщини збирається створити 3D-моделі важливих будівель, які можуть потрапити під вогонь російських окупантів.
Пам’ятник Ярославу Мудрому, встановлений у 1997 році. Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА
На відміну від активістів, КМДА не збирає гроші на захист пам’яток, однак просить допомоги у вигляді безпосередньо будматеріалів і робочих рук.
Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті