Статуї серед мішків: які пам’ятники Києва укріпили на випадок обстрілів? (фото)
Мішки з піском і дерев'яні щити мають захистити від дрібних уламків і вибухової хвилі. Втім, об'єкти може зруйнувати пряме влучання.
Мішки з піском і дерев'яні щити мають захистити від дрібних уламків і вибухової хвилі. Втім, об'єкти може зруйнувати пряме влучання.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київ продовжує укріплювати пам’ятники на випадок обстрілів і бомбардувань. Однією з перших стали обкладати мішками з піском композицію зі статуєю княгині Ольги на Михайлівській площі.
Далі взялися за пам’ятник Самсону, Володимиру, Григорію Сковороді, Богдану Хмельницькому, Грушевському, Шевченку, Лисенку, Сагайдачному, а також колону Магдебурзького права.
Мапа реновації зібрала понад 270 тисяч гривень на укріплення дерев’яними щитами 12 вітражів фунікулеру. Така конструкція має захистити від дрібних уламків і вибухової хвилі. Вітражі, втім, може зруйнувати пряме влучання.
Більшість цих пам’ятників було встановлено за останні 30 років. Водночас історичні будівлі лишаються незахищеними. Департамент охорони культурної спадщини збирається створити 3D-моделі важливих будівель, які можуть потрапити під вогонь російських окупантів.
На відміну від активістів, КМДА не збирає гроші на захист пам’яток, однак просить допомоги у вигляді безпосередньо будматеріалів і робочих рук.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті