Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Буча. Фото зі сторінки facebook.com/moz.ukr

Справжні масштаби трагедії в населених пунктах Київщини, яка понад місяць перебували в окупації, поки невідомі. Тіла ще шукатимуть у подвір’ях, лісосмугах, лісах і під завалами будинків.

Буча

У Бучі тіла прибрали з вулиць, але журналісти й волонтери знаходять нових загиблих у подвір’ях, а до деяких місць немає доступу. Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомляє, що десятки тіл — у квартирах зруйнованих вибухами будинків. Чимало загиблих очікують знайти в лісах навколо Бучі, до яких зараз немає доступу через міни. Лише за добу піротехніки знешкодили 4000 вибухонебезпечних предметів — ворог, відступаючи, мінував все, що бачив.

Зокрема, загарбники замінували навіть деякі тіла вбитих мирних громадян. Росіяни вдиралися в квартири і там, де по фотографіях бачили, що тут живуть військові чи правоохоронці, позалишали розтяжки, повідомляє генпрокурорка Ірина Венедиктова.

Фото: facebook.com/VenediktovaIryna

Журналіст Денис Казанський публікує відео зі знайденими у подвір’ї будинку на вулиці Франка чоловіком і жінкою — їх убили пострілами в голову.

«Ми привезли 500 мішків для трупів, ще більше попросили відкласти в запас. Загиблих вже прибрали з вулиць і видних місць. Попереду ексгумація братських могил і пошук людей в будинках і підвалах. Скільки ще стане обірваних доль — ніхто не знає», — пише урбаніст Віталій Селик.

Бучанці, які пережили окупацію, розповіли йому, що перша ротація російських військових ставилася до цивільних більш-менш поблажливо. Її змінили працівники ФСБ, які почали шукати інформаторів, піддавали чоловіків тортурам, розстрілювали. А третьою ротацією прийшли «геть дикі орки», які вбивали цивільних просто так, катували та гвалтували.

Чимало з тих, хто брав участь у Бучанській різанині, раніше воював у Сирії. Slidstvo.info виявило, що сирійський досвід має третина 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту ВМФ РФ, яка окупувала передмістя Києва.

Бородянка

Ситуація з людськими жертвами у Бородянці може бути ще гірша, за словами генпрокурорки. Російські колони почали розстрілювати цивільних у перші ж години, як зайшли до селища, розповів керівник сільради Георгій Єрко Обозревателю. По людях стріляли як з автоматів, так і з танків.

«Люди, які перебували у підвалах, опинилися похованими живцем. Ми відразу намагалися відкопати їх. Була оголошена повітряна тривога. Потім пішли знову колони, танки, БТР — і стріляли по тих машинах і людях, які намагалися відкопати людей. Ми зверталися до них і письмово — розкопувати вони не дозволили», — зазначає Єрко.

Руйнування у Бородянці. Фото: Евгений Журавский / t.me/ekstremistby

Організувати евакуацію окупанти не давали. Перший зелений коридор тривав лише 1 годину 20 хвилин. Не було як сповістити людей про евакуацію. У селищі ризикнули посилати деяких відчайдухів, які просто бігли вулицею і кричали, що йде евакуація.

Гостомель

У Гостомелі повідомляють про 400 зниклих безвісти. Селищний голова Тарас Думенко вважає, що росіяни забирали тіла, щоб приховати злочини. Під час зелених коридорів можна було помітити розстріляні автомобілі з мертвими людьми, зокрема й дітьми всередині. На зворотному шляху цих тіл вже не було. Про подібне свідчили й ті, хто евакуювався з Ірпеня.

«У Гостомелі не так багато було знайдено тіл, далі в селах нашої громади були знайдені розстріляні тіла, вбиті мешканці. Також кілька мешканців нашої громади були знайдені в Бучі. Треба розуміти, що окупанти переміщували людей. У нас є підтверджені дані, що люди з Глібівки потрапляли в Гостомель, а потім з ними зникав зв’язок», — повідомив Думенко Громадському радіо.

Фото, опубліковане Новинами Гостомеля 31 березня

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button