У Новгороді-Сіверському з водонапірної вежі лише зараз зняли портрети Леніна та Сталіна
Місцева влада відмовлялась демонтувати портрети не один рік.
Місцева влада відмовлялась демонтувати портрети не один рік.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Новгород-Сіверському на Чернігівщині на другий місяць війни демонтують мозаїчні портрети Сталіна та Леніна з водонапірної башти в центр міста. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.
Через відмову демонтувати портрети комуністичних вождів у Новгород-Сіверському Інститут національної пам’яті України у 2018 році звертався до прокуратури та поліції. Вони просили відкрити кримінальне провадження за фактом поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму та притягнути винних до відповідальності. Кримінальну справу закрили у 2020 році через відсутність складу правопорушення.
Ексмер Олег Бондаренко пояснював, що зображення Леніна та Сталіна ніяким чином не використовується як символіка комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. Крім того, місцева влада заявляла, що портрети не підпадають під декомунізацію, адже не є ані пам’ятниками, ані пам’ятними знаками. У 2019 році на засідання міськради було винесено питання про демонтаж зображень, але лише кілька депутатів проголосували за.
У 2020 Бондаренко заявив, що місто планує повісити на портрети ґрати, а також встановити табличку з написом «Кати українського народу». Ексглава УІНП Володимир В’ятрович виступав проти такої ініціативи, заявивши, що це суперечить закону й зображення необхідно демонтувати.
Оздобили башту цими портретами в 1930-х роках. Саму вежу побудували в 1900-х роках.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті