Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Національний природний парк «Мале Полісся»

За оцінками «Української Природоохоронної Групи», 44% найцінніших природоохоронних територій країни охоплені війною. Зокрема, на Поліссі відбуваються бойові дії, які безпосередньо впливають на природу, пише «Громадське».

«Саме уздовж державного кордону та Азово-Чорноморського узбережжя розташовані найцінніші, унікальні заповідні території. Йдеться не лише про 100-річну Асканію-Нову або Чорноморський біосферний заповідник, що є об’єктами охорони ЮНЕСКО, а й десятки інших унікальних заповідників та національних парків», — повідомляє UNCG.

На території Полісся відбуваються бойові дії, які мають різні механізми впливу, але найголовніший серед них — лісові пожежі, зазначають експерти. На думку еколога та співзасновника організації Олексія Василюка, Київське Полісся згорить усе.

Він пояснює, що через бойові дії або тимчасовий контроль територій російськими військами загасити ці пожежі немає можливості. Через це страждають численні поліські заказники, а також Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

Природно-заповідний фонд на Півдні та Сході України впродовж останнього місяця постраждав значно менше, ніж природа на Півночі країни. Адже там більшість будівель адміністрацій заповідників та національних парків зруйнували або захопили окупанти. До того ж документація та архіви, які збиралися іноді упродовж сотні чи й більше років, можуть бути втраченими.

В окремих випадках на Півдні та Сході страждає і сама природа заповідників чи нацпарків. Деякі з них, наприклад, утримують тварин у розплідниках чи зоологічних парках. Зараз через порушену логістику тваринам бракує кормів. У заповіднику Єланецький степ на Миколаївщині окупанти важкою технікою зруйнували паркан вольєра, де у напіввільних умовах утримувалися кілька десятків бізонів. Хоча самі тварини не постраждали, зараз вони гуляють «самі собою».

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button