Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Укрінформ

У селищі Іванків на Київщині унаслідок російських обстрілів згорів історико-краєзнавчий музей, де були картини української художниці Марії Примаченко. Роботи врятував сторож музею Анатолій разом зі своєю дружиною Наталією, повідомляє проєкт Ukrainian Witness.

Снаряд російських окупантів влучив у будівлю в ніч на 28 лютого, в результаті чогось почалась пожежа. Тоді картини почав виносити сторож музею разом зі своєю дружиною. Попри те, що вогонь розростався, а ворожі постріли не минали, вони намагались врятувати усе.

«Град ударив і почало горіти. Ми не знаємо, що робити далі. Вирішили, що треба спасати. Вибили скло і почали виносити під обстрілами. Стріляли, а ми виносили картини в цей час. А що ще було робити?”, – розповідає Анатолій.

Пожежа в музеї в Іванкові. Фото: скрін з відео

Чоловік розповідає, що живе ближче за всіх до музею і «було б соромно, якби все згоріло, а він «нічого не зробив би».
Директорка департаменту культури Іванківської громади Надія Бірюк розповіла, що роботи Марії Примаченко зберігали 16 років і показували тільки на великих виставках.

Роботи Марії Примаченко в Іванкові. Фото: Влада Литовченко

Нині картини художниці знаходяться у надійному місці, але за межами Іванківської громади. Будівлю музею обіцяють відновити найближчим часом.

Читайте також: У Маріуполі росіяни знищили музей Архипа Куїнджі. Там зберігались оригінали відомих художників

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button