Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Національний музей Революції Гідності

Кухонну шафу, яка трималася на стіні зруйнованого будинку в Бородянці й стала символом стійкості, демонтували та доправили до фондів Національного музею Революції Гідності, повідомляє пресслужба музею.

Житловий будинок, зруйнований авіаударом, продовжує обвалюватися. 14 квітня з дозволу власниці квартири Надії Сватко працівники ДСНС зняли шафку разом з усім її вмістом — порцеляновим посудом, скляними дверцятами, баночками для спецій, традиційними сувенірами та декоративним півником.

«Важливим було зберегти кожну деталь, аж до шурупів, на які шафка кріпилась до стіни», — зазначають у Музеї Революції Гідності.

Навколишня місцевість, руїни будівель і сама стіна з шафкою — розміщення кожної деталі — були задокументовані DroneUA за допомогою дрона. На основі фото і відеозйомки згодом створять 3D-модель, яка дозволить відтворити середовище з максимальною точністю. 

Також представники Музею Майдану та Довженко-Центру зафотографували навколишність, зібрали предмети й усні свідчення мешканців прилеглих будинків.

Шафка з півником стала знаменитою завдяки світлині київської фотокореспондентки Єлизавети Серватинської.

В музеї зазначають, що Штаб порятунку спадщини розпочинає документувати історію цієї війни.

Декоративна посудина для напоїв у вигляді півника, виготовлена у 1960-х роках майстрами з Василькова Валерією та Надією Протор’євими.

Надія Сватко, власниця квартири з шафкою, оселилася у будинку в Бородянці 1985 року, коли його збудували. Чоловік загинув під час ліквідації аварії на ЧАЕС, згодом жінка втратила й двох синів. Після початку російського вторгнення вона ховалася у підвалі сусіднього будинку, потім змогла виїхати на західну Україну.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button