Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Національний музей Революції Гідності

Кухонну шафу, яка трималася на стіні зруйнованого будинку в Бородянці й стала символом стійкості, демонтували та доправили до фондів Національного музею Революції Гідності, повідомляє пресслужба музею.

Житловий будинок, зруйнований авіаударом, продовжує обвалюватися. 14 квітня з дозволу власниці квартири Надії Сватко працівники ДСНС зняли шафку разом з усім її вмістом — порцеляновим посудом, скляними дверцятами, баночками для спецій, традиційними сувенірами та декоративним півником.

«Важливим було зберегти кожну деталь, аж до шурупів, на які шафка кріпилась до стіни», — зазначають у Музеї Революції Гідності.

Навколишня місцевість, руїни будівель і сама стіна з шафкою — розміщення кожної деталі — були задокументовані DroneUA за допомогою дрона. На основі фото і відеозйомки згодом створять 3D-модель, яка дозволить відтворити середовище з максимальною точністю. 

Також представники Музею Майдану та Довженко-Центру зафотографували навколишність, зібрали предмети й усні свідчення мешканців прилеглих будинків.

Шафка з півником стала знаменитою завдяки світлині київської фотокореспондентки Єлизавети Серватинської.

В музеї зазначають, що Штаб порятунку спадщини розпочинає документувати історію цієї війни.

Декоративна посудина для напоїв у вигляді півника, виготовлена у 1960-х роках майстрами з Василькова Валерією та Надією Протор’євими.

Надія Сватко, власниця квартири з шафкою, оселилася у будинку в Бородянці 1985 року, коли його збудували. Чоловік загинув під час ліквідації аварії на ЧАЕС, згодом жінка втратила й двох синів. Після початку російського вторгнення вона ховалася у підвалі сусіднього будинку, потім змогла виїхати на західну Україну.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button