Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 26150 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?

Якщо про призначення туші або губної помади відомо всім, то праймер для багатьох все ще залишається загадковим і не зовсім зрозумілим. Зволожуючий, матуючий, освітлювальний, коригуючий, з блюр-ефектом — вибір великий, але як визначитись і правильно використовувати?
Праймер для обличчя — це підготовча база, яку наносять після доглядаючих продуктів з метою покращити макіяж, підвищити його стійкість та захистити обличчя від впливу декоративної косметики. За допомогою основи ви можете візуально розгладжувати мікрорельєф, вирівнювати тон, додатково зволожувати або матувати шкіру, та практично доглядати її. Праймер використовують під тональний крем, пудру, консилер або як самостійний продукт, якщо він, наприклад, дає ефект, що тонує, а на обличчі немає виражених недосконалостей.
Сьогодні формули праймерів досить різноманітні для задоволення потреб шкіри будь-якого типу. Як база виступають різні види засобів: зволожуючі сироватки, бальзами, спреї, сонцезахисні креми або масла.
Вибір праймера типу шкіри
Комбінована. Оптимальний варіант — зволожуюча основа. У жарку погоду віддавайте перевагу засобам для боротьби з жирним блиском. Слідкуйте, щоб у складі не було силіконів, які можуть забивати широкі пори у т-зоні.
Суха. Така шкіра потребує вологи та живлення. Розглядайте продукти на водній основі, з гіалуроновою кислотою, маслами та іншими гідрофіксаторами.
Жирна. Шукайте засоби з позначкою oil free — олії в даному випадку будуть зайвими. Матуючий праймер з легкою формулою та функцією маскування розширених пор підійде найкраще. Уникайте світловідбиваючих частинок, які можуть у комбінації з себумом створити ефект блискучої шкіри.
Нормальна. Конкретних заборон немає, але не варто нехтувати якістю продукту. Щоб не пересушувати шкіру та не провокувати її виробляти зайвий себум, буде правильніше використовувати безспиртові та безмасляні основи.
Чутлива. Бажано вміст у основі зволожуючих і заспокійливих компонентів (наприклад, екстракту ромашки). Формула повинна бути максимально легкою, без спирту, ароматизаторів, масел, парабенів та інших агресивних речовин.
Вікова. З розгладженням текстури добре справляються силікони у складі гелеподібних праймерів. Якісний блюр-ефект — розмиття пор і нерівностей — дають частки, що відбивають світло.
Існують кольорові праймери, призначені на вирішення певних проблем. Зелений маскує почервоніння. Бузковий нейтралізує сірий відтінок та покращує тон. Рожевий освітлює та освіжає обличчя. Персиковий (жовтий) приховує темні кола та усуває тьмяність.
Використання праймера під макіяж
Наносите базу через кілька хвилин після застосування крему для догляду. Важливо, щоб він увібрався до того, як праймер сформує захисний бар’єр. Краще почекати зайві п’ять хвилин, ніж змішати засоби та не отримати бажаного результату.
Якщо шкіра комбінована, можете обмежитися нанесенням основи, що матує, тільки в проблемній т-зоні, а інші ділянки — зволожити.
Наносите препарат дозовано. У надлишку праймер забиває пори та псує весь подальший макіяж. Зазвичай для нормального покриття обличчя вистачає невеликої краплі.
Розподіляти базу краще пальцями. Так засіб якісно розтушовується від тепла рук, а ви можете контролювати процес.
Навіть серед топових візажистів немає однозначної думки щодо праймера. Одні вважають, що це важливий крок, інші легко його пропускають. Варто користуватися продуктом чи ні, вирішувати лише вам. Бренди пропонують десятки баз на всі випадки життя: можливо, серед них є та, що змінить ваш підхід до макіяжу.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті