Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Скриншоти з відео

Військові медики облаштували шпиталь у маєтку, який належить Віктору та Олені Пінчук, повідомляє Українська правда

Будівлю під Києвом зайняли 11 березня. Садиба не використовувалася понад 20 років, стояла законсервована.

Спершу Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова намагався облаштуватися в маєтку Віктора Медведчука, що розташований на Вишгородському напрямку.

«Ми домовилися з одним із силових міністрів, що ми займаємо маєток Медведчука. Це справедливо, він ворог України, і те що було вкрадено в українського народу, мало працювати на народ», — зазначає керівник ПДМШ Геннадій Друзенко.

Однак ця будівля була на стадії реконструкції й користуватися нею без води та інших комунікацій було неможливо.

До сусідньої садиби, що належить братам Суркісам — в перші дні вторгнення ті залишили Україну разом зі своїми родичами призовного віку — військових і медиків не пустили.

Тому єдиним варіантом залишився маєток Пінчуків. Сам Пінчук, за даними видання, перебуває у Лондоні. За годину після того, як у будинок зайшли військові медики, він сам зв’язався з ними та дав дозвіл на використання приміщень.

Однак медики та військові вважали, що лишаються тут до перемоги, а власники вже намагаються їх виселити.

Військові демонструють репортерам чисту підлогу й навіть окрему кімнату, в якій зібрали килими, щоб їх не топтати. У більярдній, кінозалі та басейні зробили склади медикаментів і медичного обладнання. У подвір’ї стоять швидкі.

«Якщо держава не стане справедливою і не стане набагато більше перерозподіляти оце багатство, яке просто простоювало, ми ніколи не вистоїмо. Ми менше росіян, у нас менше ресурсів, і ми маємо бути краще організовані. Це про те, що в Європейському союзі називають coherency — згуртованість — а це про справедливість. Бо не може бути, щоб хтось віддає життя у Маріуполі й не має чистої води, а хтось вже думає, як повернути назад свій маєток, “щоб було”, і знову законсервувати», — вважає Друзенко.

Він показує контейнери з пальним, яким поділилися фермери: «Чувак, який має мільярди, вважає, що він наш благодійник, тому що дозволив зайняти порожнє приміщення. А люди, які зараз не мають на посівну, ділилися дизельним паливом».

Друзенко закликає Пінчуків залишитися за кордоном і передати цей маєток під дитячий реабілітаційний центр. «Є цінності, більші за приватну власність. Це людське життя», — додає медик.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button