Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: president.gov.ua

У США представили законопроєкт, який дозволить арештовані фонди Росії та росіян передавати Україні, пише CNN. Документ гарантує, що українці можуть вимагати грошової компенсації через суди США за будь-які збитки, яких вони зазнали внаслідок російського вторгнення, виплачені за рахунок активів, захоплених у РФ чи російських олігархів у США.

Чинне законодавство країни зазвичай забороняє судові позови проти іноземного уряду за дії, що відбуваються за межами США. Але згідно з пропонованим проєктом, десятки мільярдів доларів, які банк РФ зберігає в США, та активи олігархів під санкціями можуть бути використані для виплати компенсацій українцям після війни.

Якщо законопроєкт буде ухвалено, українська сім’я, чий будинок було зруйновано внаслідок дій російських військових, зможе подати до суду у США.

Україна також може подати позов до США та використати будь-які російські кошти для допомоги у відновленні лікарень, шкіл та інших зруйнованих споруд. Американські громадяни і будь-який бізнес, який зазнав збитків в Україні, також можуть отримати компенсацію.

Американські конгресмени впевнені, що РФ не захоче чи не зможе виплатити репарації на відновлення українських міст, тому треба це робити за допомогою російських активів.

Законопроєкт ініціювали члени палати представників Деббі Дінгелл, демократ із Мічигану, та Фред Аптон, республіканець із Мічигану.

За оцінками Мінекономіки та KSE, загальні втрати економіки України через війну коливаються в межах від 564 до 600 млрд доларів. Найбільші постраждали інфраструктурні об’єкти – дороги, залізничні станції, аеропорти, а також на майно цивільного населення – житло та автомобілі.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button