Інтернетом Starlink офіційно дозволили користуватися всім українцям. Як це зробити?
Для підключення Starlink потрібно мати спеціальне обладнання вартістю 500 доларів.
Для підключення Starlink потрібно мати спеціальне обладнання вартістю 500 доларів.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Державний регулятор ухвалив рішення, яке передбачає використання абонентських супутникових терміналів системи SpaceX Starlink для всіх категорій користувачів, повідомляє Мінцифра.
«Будь-який громадянин України міг робити це і раніше, ніхто заборону не встановлював. Але на сьогодні є всі правові підстави користуватися ним і не переживати за те, що ви ним користуєтеся поза правовим полем», — уточнив на брифінгу голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.
Раніше в Держспецзв’язку зазначали, що масове використання Starlink обмежене, бо може частково впливати на роботу обладнання військових.
Компанія Ілона Маска вже надала Україні понад 10 тисяч станцій Starlink. Вони підтримують роботу критичних енергетичних і телекомунікаційних об’єктів, лікарень, і, за словами міністра Михайла Федорова, — навіть посівну кампанію.
Для підключення інтернету Starlink потрібно мати спеціальне обладнання. Комплект складається з супутникової антени, Wi-Fi-роутера та кабелів. Такий термінал коштує 500 доларів, щомісячна абонентська плата — 100 доларів.
Наразі офіційно купити в Україні такий комплект немає можливості, однак компанія Starlink готується відкрити представництво.
Процес налаштування зв’язку описало видання ITC. Жодних кнопок на обладанні немає, воно налаштовується автоматично після включення, антена сама шукає супутник. Процес можна відстежувати у застосунку Starlink, який слід заздалегідь завантажити.
Антена має розташовуватись на відкритій місцевості — просто розташувати її біля вікна не вийде. Загалом пристрій не надто розрахований на роботу в умовах великого міста, такого як Київ. На швидкість і стабільність зв’язку впливають погодні умови, особливо хмарність. Тож ця технологія розрахована передусім на зони поза містом, де немає іншого інтернет-зв’язку.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті