Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Володимир Любий

Десятки цивільних, загиблих під час російської окупації Бучі, були вбиті флешетними боєприпасами часів Першої світової війни, повідомляє The Guardian з посиланням на судово-медичних експертів.

Патологоанатоми виявили в головах і грудях тіл, ексгумованих з братських могил, металеві дротики — флешети.

«Ми і наші колеги знайшли декілька дуже тонких, схожих на цвяхи, об’єктів у тілах чоловіків і жінок. Їх дуже важко виявити в тілах, вони надто тонкі. Більшість із тіл — з району Бучі й Ірпеня», — повідомив британському виданню судмедексперт Владислав Піровський.

Фото: Alessio Mamo

Незалежні експерти зі зброї, які ознайомилися з фотографіями, підтвердили, що це протипіхотні флешети, які широко використовувалися під час Першої світової війни. Під час Другої світової така зброя не була популярна, однак знову використовувалася американською армією під час війни у В’єтнамі, оскільки була ефективною в густих заростях. Були також випадки застосування флешет армією Ізраїля під час операцій у Газі та Лівані.

Боєприпаси з такими дротиками заряджали в танкові або артилерійські гармати. Кожен боєприпас міг містити до 8000 флешет. Довжина флешети — 3-4 сантиметри. Під час вибуху снаряду дротики розлітаються площею приблизно 300 метрів у діаметрі. Потрапляючи в людину, дротик часто згинається та ламається, спричиняючи додаткові поранення. Сама ця зброя досі не заборонена конвенціями попри вимоги правозахисників, однак її використання в населених районах так чи інакше є порушенням міжнародного права.

Низка свідків із Бучі стверджують, що росіяни використовували такі боєприпаси за кілька днів перед відступом з Київщини наприкінці березня. 22 березня Володимир Любий опублікував фото флешет, які знайшов в районі Ірпеня.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button