Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Даріо Франческіні. Фото: artemagazine.it

Італія дозволила на прямий запит ЮНЕСКО відправляти робочі групи з охорони спадщини у країни, що цього потребують, пише The Art Newspaper. Так, міністр культури країни Даріо Франческіні має намір створити власний підрозділ для захисту української спадщини.

У заяві міністра йдеться, що відтепер оперативна група може діяти в Італії та за кордоном для захисту культурної спадщини від стихійних лих, воєн і терористичних атак.

Указ формалізує угоду, підписану ще в липні. Відповідно до документу, тільки окремі держави-члени ЮНЕСКО отримали повноваження на запит про допомогу від миротворчої місії «Блакитні шоломи». Відтепер таке право мають усі країни, що входять до організації.

Міністерство культури Італії вже склало список культурних цінностей, які потенційно перебувають під загрозою, пише Аrtemagazine. Також в уряді прийняли рішення про закупівлю та відправку відповідних матеріалів в Україну для захисту, транспортування та збереження об’єктів культурної спадщини. Міністр взяв зобов’язання фінансово підтримувати такі ініціативи, як відновлення драмтеатру у Маріуполі.

Франческіні також підписав указ про виділення 100 тисяч євро фондам, які допомагають українським митцям. Серед реалізованих ініціатив Італії також просування року української культури у Європі.

Італійську миротворчу місію «Блакитні шоломи культури» заснували у 2016 році. Ініціативу впровадили в рамках кампанії ЮНЕСКО Unite4Heritage, започаткованої для стимулювання міжнародних зусиль із запобігання знищенню спадщини екстремістськими організаціями, зокрема ІДІЛ.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button