Росіяни знищили та зруйнували понад 100 підприємств у звільнених областях
На Київщині повністю знищено 28 підприємств, 42 – частково пошкоджені.
На Київщині повністю знищено 28 підприємств, 42 – частково пошкоджені.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Російська армія в Київській, Чернігівській та Сумській областях знищила та зруйнувала понад 100 підприємств. Державні органи поки розробляють методику оцінки збитків, пише український Forbes.
У Київській області повністю знищено 28 підприємств, 42 – частково пошкоджені, каже голова гуманітарного напрямку обладміністрації Олексій Кулеба. Найбільші – заводи Coca-Cola та «Ветропак» – сплачували по 4–5 мільйонів гривень податків на місяць. Зруйновано Макарівський хлібозавод, кондитерську фабрику «Деліція».
У Сумській області руйнувань зазнали близько 30 великих підприємств та пів сотні магазинів «Споживспілки», говорить очільник регіону Дмитро Живицький. Наприклад, постраждав один із найбільших платників податків в області – фабрика групи Mondelez. Десятки постраждалих – у Чернігівській області. Зокрема, відомий виробник пластикової тари «Пласт-Бокс», Чернігівський завод радіоприладів та Автозавод.
Лакофарбовий завод «Полісан» у Сумах внаслідок дій окупантів отримав 300 мільйонів гривень збитків. У Київській області зруйновано два автозаправні комплекси «БРСМ-Нафта», п’ять пошкоджено та розграбовано, в Чернігівській – три, в Сумській – чотири.
Порахувати збитки зараз неможливо. Для цього потрібні дані всіх компаній та людський ресурс, якого не вистачає. Відшкодування збитків бізнесу за бюджетний кошт не передбачено. Є програма релокації, якою, за даними Мінекономіки, скористались уже три сотні підприємств. Підприємцям скасували понад 700 ліцензій та дозволів, знизили податки, прискорили митне оформлення вантажів та розширили програму пільгового кредитування «5–7–9%».
Мінекономіки та Фонд держмайна розробляють методику оцінки збитків для підприємств. Термін розробки – пів року.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті