У київському метро здебільшого ночують люди, які втратили дім. Місто досі не вирішило питання з житлом
У метро просять людей поступово звільняти станції, оскільки підземний транспорт почав відновлювати роботу.
У метро просять людей поступово звільняти станції, оскільки підземний транспорт почав відновлювати роботу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24973 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Кияни, які втратили житло внаслідок бойових дій, та переселенці з області вимушені жити на станціях метро. Місцева влада за два місяці війни не вирішила питання з тимчасовим житлом, пише LB.
В метро досі ночують люди, як втратили житло або воно суттєво пошкоджено. Нещодавно працівниця метрополітену попросила людей на станції поступово її звільняти, оскільки підземний транспорт почав відновлювати роботу. Водночас, за словами людей, які там проживають, місцева влада не надала жодних пропозицій тимчасового житла.
«Після того, як станцію попросили звільнити, частина людей розʼїхалась по знайомих. Деякі люди залишаються на станції, але небагато. У метро жили сімʼї, в тому числі з Ірпеня, з дітьми. Зараз там так само живуть дві родини з Бучі й Ірпеня. Їм немає куди повертатися. Перед комендантською годиною в укриття на станцію пускають. Тому деякі люди просто скручують свою постіль, лишають на станції і йдуть десь сидіти вдень, а вночі повертаються в метро», – розповів киянин Сергій, який разом з матір’ю живе в метро.
За словами заступниці керівника КП «Київський метрополітен» Наталки Макогон, вночі, коли потяги не курсують, люди можуть розміщуватися в центрі платформи. У денну зміну, коли їздять поїзди й увімкнене електропостачання високої напруги, треба дотримуватися правил, тому на кожній станції виокремили місця, де люди можуть перебувати.
Водночас територіальні центри обслуговування громадян послуг з тимчасового розміщення не надають. Заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда пояснює, люди, які потребують житла, можуть звернутися в районні адміністрації, де їх можуть розмістити якщо не в тимчасовому житлі, то в обʼєктах соціальної інфраструктури, школах, садочках тощо. За її словами, жодне місто України не має достатньо житлового фонду, аби перекрити потребу.
Раніше «Хмарочос» у своїй статті писав про можливі рішення цієї потреби, але вони потребують негайних перших кроків вже зараз.
Читайте також: 69-річна киянка опинилась на вулиці, бо її квартиру знищив ворожий снаряд. Де жити таким, як вона?
Станом на восьме квітня у Києві нарахували 208 пошкоджених житлових будинків, 46 шкіл, 29 садків та один дитячий будинок. У КМДА стверджують, що зараз проводиться первинний огляд та інвентаризація пошкоджених у Києві обʼєктів.
У КМДА поки не знають, звідки брати гроші на відбудову: чи це будуть репарації, чи державні програми, чи окремо кожне місто закуповуватиме житло в забудовників. Представники влади вважають, що відбудова не може початись, поки повністю не завершиться війна.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті