Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: drohobych-rada.gov.ua

У Дрогобичі Львівської області знесли частину модерністського меморіалу пам’яті жертв Другої світової війни, збудованого у 1974 році.

21 квітня комунальники демонтували статую та вічний вогонь. Останній містив комуністичну символіку, а фігура жінки, як пояснюють у міськраді, — символізувала СРСР.

Повідомляють, що юридичну підготовку до демонтажу вели ще з літа минулого року. Тоді ж відбулися громадські слухання. Міський голова Тарас Кучма запевняє, що ніхто з Дрогобича не виступив проти, всі підтримують демонтаж.

Одне з невирішених питань — можливе захоронення радянських солдатів під цим меморіалом. Низка місцевих жителів старшого покоління та істориків вважають, що у цьому місці ховали не загиблих під час Другої світової — бо боїв за місто практично не велося, — а переважно співробітників НКВС та КДБ.

У міській раді стверджують, що розроблений технічний паспорт чітко відділяє могили від інших елементів постаменту.

«На мою думку треба продовжити роботу та з’ясувати, чи тут справді є поховання. Бо станом на сьогоднішній день ми не можемо точно цього стверджувати. Якщо поховання є, то їх потрібно звідси перенести — могили мають бути на кладовищі, а не в центрі міста Дрогобича», — вважає директор меморіалу пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.

У подальшому міськрада Дрогобича планує облаштувати на розі вулиць Самбірської та Івана Франка пам’ятний сквер.

Меморіал до знесення. Фото: Вікіпедія

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button