Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 301 днів. За цей час ми опублікували 26341 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: drohobych-rada.gov.ua

У Дрогобичі Львівської області знесли частину модерністського меморіалу пам’яті жертв Другої світової війни, збудованого у 1974 році.

21 квітня комунальники демонтували статую та вічний вогонь. Останній містив комуністичну символіку, а фігура жінки, як пояснюють у міськраді, — символізувала СРСР.

Повідомляють, що юридичну підготовку до демонтажу вели ще з літа минулого року. Тоді ж відбулися громадські слухання. Міський голова Тарас Кучма запевняє, що ніхто з Дрогобича не виступив проти, всі підтримують демонтаж.

Одне з невирішених питань — можливе захоронення радянських солдатів під цим меморіалом. Низка місцевих жителів старшого покоління та істориків вважають, що у цьому місці ховали не загиблих під час Другої світової — бо боїв за місто практично не велося, — а переважно співробітників НКВС та КДБ.

У міській раді стверджують, що розроблений технічний паспорт чітко відділяє могили від інших елементів постаменту.

«На мою думку треба продовжити роботу та з’ясувати, чи тут справді є поховання. Бо станом на сьогоднішній день ми не можемо точно цього стверджувати. Якщо поховання є, то їх потрібно звідси перенести — могили мають бути на кладовищі, а не в центрі міста Дрогобича», — вважає директор меморіалу пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.

У подальшому міськрада Дрогобича планує облаштувати на розі вулиць Самбірської та Івана Франка пам’ятний сквер.

Меморіал до знесення. Фото: Вікіпедія

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button