Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Харків після обстрілів. Фото: Уляна Куйдич

Варшава наполягає, щоб власність російських олігархів, які потрапили під санкцій, а також сотні мільярдів євро заморожених резервів центрального банку РФ, передали для відновлення України після війни. Про це пише Financial Times.

«Найосновніший принцип полягає в тому, що Росія розпочала цю війну, і тому вони повинні заплатити за неї… Ми вважаємо, що має бути прийняте політичне рішення, що ми хочемо йти в цьому напрямку, і що ми готові конфіскувати ці активи назавжди. Як це зробити — ми відкриті для обговорення», – прокоментував виданню заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський.

Водночас чиновники ЄС попереджають про серйозні юридичні перешкоди для арешту російських активів. Зокрема, суворі гарантії та вимоги до належного процесу ускладнюють конфіскацію майна поза межами кримінальних справ. Деякі юристи також попереджають, що це створить небезпечний прецедент і поставить під загрозу право власності.

Як пише видання, Польща є найбільшим прихильником ідеї конфіскації заморожених активів, яку також вивчає Європейська комісія. У США група сенаторів, серед яких Шелдон Вайтгаус від Демократичної партії і Ліндсі Ґрем від Республіканської партії, наполягають на ухваленні закону, який може розширити повноваження щодо конфіскації російських активів для фінансування відбудови України.

ЄС також розглядає пропозицію Естонії. Вона полягає в тому, щоб перерахувати частину платежів за російську нафту та газ на депозитний рахунок для фінансування відбудови України.

Ще один варіант, який розглядається в Брюсселі, полягає в конфіскації активів, коли особа ухиляється від санкцій. Проте такий метод буде доступний лише в країнах ЄС, де ухилення від санкцій є кримінальним злочином.

В Італії, де влада заморозила дорогі суперяхти та вілли підсанкційних російських олігархів, для конфіскації можна використати закони щодо боротьби з мафією. Так, Італія має право конфіскувати та розпоряджатися активами людей, пов’язаних з організованою злочинністю, якщо ця особа вважається «соціально небезпечною». Колишній італійський прокурор вважає, що ця концепція може бути використана для арешту активів російських олігархів, які заохочували війну в Україні чи отримували пряму вигоду від неї.

Проте лише активи олігархів можуть забезпечити незначну частину на відновлення України. Для деяких фахівців резерви Центрального банку РФ, які були заморожені минулого місяця, є більш перспективною метою.

Крім того, уряд Канади хоче дозволити конфіскацію заморожених російських активів на користь України.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button