Українським біженцям у Німеччині планують підвищити соціальні виплати
Якщо законопроєкт приймуть, українці отримуватимуть соціальну допомогу розміром 450 євро.
Якщо законопроєкт приймуть, українці отримуватимуть соціальну допомогу розміром 450 євро.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Німеччина з червня планує підвищити соціальну допомогу українським біженцям, зокрема надаватимуть кращу підтримку у пошуку роботи. Це передбачено урядовим законопроєктом, який невдовзі розгляне Бундестаг, пише DW.
Досі біженці з України отримували виплати на підставі закону про шукачів притулку, яка становила дещо більше 300 євро на місяць для дорослої людини і трохи менше для неповнолітніх дітей. Починаючи з першого червня українці, які отримали дозвіл на проживання, отримуватимуть таку ж соціальну підтримку, як і німецькі безробітні. Базова ставка становить 449 євро.
Українські біженці отримуватимуть допомогу не у відомствах з питань соціального захисту, а від центрів зайнятості. Там їм надаватимуть послуги за принципом єдиного вікна. Мова йде про доступ до інтеграційних і мовних курсів, до ринку праці та підтримки в організації догляду за дітьми.
Крім грошових компенсацій і підтримки у пошуку праці та підвищенні кваліфікації, законопроєктом передбачені і послаблення обмежень у виборі місця проживання. Досі українці, зареєструвавшись як біженці в одній з громад, не мали можливості переїхати в іншу. Тепер же, як планується, ці обмеження буде пом’якшено. Ті, хто отримуватиме професійну або вищу освіту, зможуть претендувати на освітні соціальні кредити.
Таким чином, українців у питанні соціальних гарантій буде прирівняно до людей, які мають постійний дозвіл на проживання у Німеччині, і до осіб, які отримали політичний притулок у країні.
Загальний обсяг соціальної допомоги непрацюючим на одного дорослого з двома дітьми шкільного віку становить, разом із субсидією на оренду житла і комунальні послуги, близько двох тисяч євро на місяць.
У Німеччині перебувають приблизно 300 тисяч українських біженців.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті