Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: unsplash

Німеччина з червня планує підвищити соціальну допомогу українським біженцям, зокрема надаватимуть кращу підтримку у пошуку роботи. Це передбачено урядовим законопроєктом, який невдовзі розгляне Бундестаг, пише DW.

Досі біженці з України отримували виплати на підставі закону про шукачів притулку, яка становила дещо більше 300 євро на місяць для дорослої людини і трохи менше для неповнолітніх дітей. Починаючи з першого червня українці, які отримали дозвіл на проживання, отримуватимуть таку ж соціальну підтримку, як і німецькі безробітні. Базова ставка становить 449 євро.

Українські біженці отримуватимуть допомогу не у відомствах з питань соціального захисту, а від центрів зайнятості. Там їм надаватимуть послуги за принципом єдиного вікна. Мова йде про доступ до інтеграційних і мовних курсів, до ринку праці та підтримки в організації догляду за дітьми.

Крім грошових компенсацій і підтримки у пошуку праці та підвищенні кваліфікації, законопроєктом передбачені і послаблення обмежень у виборі місця проживання. Досі українці, зареєструвавшись як біженці в одній з громад, не мали можливості переїхати в іншу. Тепер же, як планується, ці обмеження буде пом’якшено. Ті, хто отримуватиме професійну або вищу освіту, зможуть претендувати на освітні соціальні кредити.

Таким чином, українців у питанні соціальних гарантій буде прирівняно до людей, які мають постійний дозвіл на проживання у Німеччині, і до осіб, які отримали політичний притулок у країні.

Загальний обсяг соціальної допомоги непрацюючим на одного дорослого з двома дітьми шкільного віку становить, разом із субсидією на оренду житла і комунальні послуги, близько двох тисяч євро на місяць.

У Німеччині перебувають приблизно 300 тисяч українських біженців.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button