Більшість українців підтримують перейменування вулиць та демонтаж пам’ятників, пов’язаних з РФ чи СРСР
Понад 65% українців підтримують перейменування вулиць, 71% опитаних виступили за демонтаж пам’ятників
Понад 65% українців підтримують перейменування вулиць, 71% опитаних виступили за демонтаж пам’ятників
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Після початку війни понад 65% українців заявили, що підтримують перейменування вулиць, що містять російські чи радянські топоніми. Про це йдеться в опитуванні групи «Рейтинг».
71% опитаних виступили за демонтаж пам’ятників, пов’язаних з Росією. 62% респондентів виступають за заборону на радіо та телебаченні музичної продукції з Росії. Водночас лише 35% опитуваних підтримують ініціативу вилучення зі шкільної програми творів російської літератури, не підтримують — 30%, нейтрально ставляться — 31%.
Відносна більшість — 40% українців — виступає проти демонтажу пам’яток, пов’язаних з історією Другої світової війни, підтримують цю ініціативу — 19%, нейтрально ставляться — 36%.
Абсолютна більшість — 89% опитаних — підтримують визнання дій російських військ в Україні геноцидом українського народу. 76% — за заборону використання символів Z та V, що використовуються на російській військовій техніці. 74% виступають за заборону «георгіївської» стрічки в Україні — за п’ять останніх років підтримка останньої ініціативи зросла з 45 до 74%.
Крім того, зростає підтримка громадянами українських діячів. Богдан Хмельницький та Михайло Грушевський – українські історичні постаті, котрі однозначно позитивно (понад 90%) сприймаються в суспільстві. Також спостерігалася позитивна динаміка у ставленні до українських історичних постатей, навколо котрих ще десятиліття тому точилися гострі дискусії у суспільстві. Зокрема поступово покращувалося відношення до Івана Мазепи (у 2012 – 44%, у 2022 – 76%), Симона Петлюри (у 2012 – 26%, у 2022 – 49%) та Степана Бандери (у 2012 – 22%, у 2022 – 74%). Важливо, що позитивне ставлення до ідеолога українського націоналізму переважає сьогодні і в південно-східних регіонах, та серед тих, хто в побуті спілкується виключно російською мовою. Натомість до радянських керівників ставлення в останнє десятиліття було переважно негативним, і особливо різко погіршало у 2022 році.
Опитування проводилося 27 квітня. Було опитано тисячу людей методом телефонного інтерв’ю у всіх регіонах України за винятком окупованих територій Донбасу та Криму. Статистична похибка не перевищує 3,1%.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті