«Бабуся з червоним прапором» шкодує, що Росія пішла війною (фото)
Ганна Іванівна шкодує, що стала знаменитістю в Росії: «Краще б знаменитості не було, і війни не було б».
Ганна Іванівна шкодує, що стала знаменитістю в Росії: «Краще б знаменитості не було, і війни не було б».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Російська пропаганда зробила символом вторгнення в Україну пенсіонерку з села під Харковом, яка вийшла до українських військових з прапором СРСР. Та з нового відео, яке опублікував Центр стратегічних комунікацій, не видно, що жінка однозначно підтримує Росію.
На першому відео, яке лягло в основу тиражованого в Росії образу, Ганна Іванівна Іванова та її чоловік виходять до бійців ЗСУ. В жінки у руках — червоний прапор. Військові дають їй продукти, але після того, як один із них топче радянський прапор, пенсіонерка ображається і повертає пакет з їжею: каже, за цей прапор гинули її батьки.
Намагаючись зрозуміти її погляди, військові дізнаються, що вона два місяці не отримувала пенсії. Жінка вважає, що в цьому винний Зеленський, бо «не знайшов спільної мови». Ганна Іванівна розмовляє на суміші російської та української мови, військові відповідають їй російською.
Пізніше з’явилося ще одне відео, на якому подружжя обговорюють із ЗСУ можливість евакуації: у цей момент за п’ять кілометрів від села було розташовано позиції РФ. Люди не хочуть лишати дім, передусім своїх собак і котів. Російська пропаганда проінтерпретувала це як небажання жити в Україні.
Новий сюжет показує Ганну Іванівну з чоловіком у палаті лікарні Харкова. Кореспондент повідомляє, що подружжя евакуювали після того, як у подвір’я влучила російська міна. За вікном чути вибухи, чоловік шепоче «біси» й відганяє бісів великим дерев’яним розп’яттям.
«Я просто хотіла поздравить росіян, що прийшли, і сказать, щоб не громили тут, а мирно рішали вопроси, — пояснює жінка, чому вийшла з прапором СРСР. — Очень паршиво, что Россия пошла с войной на нас, очень паршиво».
Вона шкодує, що стала знаменитістю в Росії: «Краще б знаменитості не було, і війни не було б».
У Росії встановлюють на вулицях пластикові фігури «бабусі з прапором», малюють цей образ на стінах. Пластиковий пам’ятник у Бєлгороді простояв лише один день — міська влада заявила, що фігуру довелося прибрати, бо місцеві з нею «взаємодіяли».
Пластикову фігуру також привезли в окуповану частину Маріуполя — поставили на площі Воїнів-Визволителів, яку називають «площею Ленінського комсомолу». Поряд на фото видно дівчат із «Юнармії ДНР», військово-патріотичної організації для молоді — можна припустити, що вони є неповнолітніми.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті