Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26334 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Denis Vitchenko / Вікіпедія

У ніч проти сьомого травня російська ракета влучила у Національний музей Григорія Сковороди в Харківській області — будівлю XVIII століття. Про це Суспільному повідомив голова Золочівської громади Віктор Коваленко.

Фото: Золочівська селищна рада

Музей знищено, за його словами. Снаряд влетів під дах, спалахнула пожежа. Вогонь охопив усі приміщення музею. Пожежу загасили вранці о 8:00. 

Внаслідок обстрілу поранення дістав 35-річний син директора музею, який цієї ночі залишився охороняти приміщення. Чоловіка витягли з-під завалів, медики діагностували у нього травму ноги та доправили до лікарні.

Фото: Золочівська селищна рада

«Багато запитань про колекцію. Частину було евакуйовано заздалегідь. Але меморіальний будинок зазнав непоправних втрат», — повідомляє адміністрація музею.

Фото: Золочівська селищна рада

Музей розташований у селі Сковородинівка. Це був маєток XVIII століття, в якому останні роки свого життя працював Григорій Сковорода. Там само філософ і похований.

Фото: facebook.com/skovoroda.in.ua

«Напередодні війни там тільки закінчилися реставраційні роботи, ми готували заклад до відзначення трьохсотріччя видатного філософа зі світовим ім’ям», — повідомляють у Золочівській сільраді.

Цьогоріч виповнюється 300 років з дня народження Скоровороди.

Фото: Золочівська селищна рада

Читайте також:

Росіяни розбомбили Музей старожитностей у Чернігові

У Маріуполі росіяни знищили музей Архипа Куїнджі. Там зберігались оригінали відомих художників

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button