Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Denis Vitchenko / Вікіпедія

У ніч проти сьомого травня російська ракета влучила у Національний музей Григорія Сковороди в Харківській області — будівлю XVIII століття. Про це Суспільному повідомив голова Золочівської громади Віктор Коваленко.

Фото: Золочівська селищна рада

Музей знищено, за його словами. Снаряд влетів під дах, спалахнула пожежа. Вогонь охопив усі приміщення музею. Пожежу загасили вранці о 8:00. 

Внаслідок обстрілу поранення дістав 35-річний син директора музею, який цієї ночі залишився охороняти приміщення. Чоловіка витягли з-під завалів, медики діагностували у нього травму ноги та доправили до лікарні.

Фото: Золочівська селищна рада

«Багато запитань про колекцію. Частину було евакуйовано заздалегідь. Але меморіальний будинок зазнав непоправних втрат», — повідомляє адміністрація музею.

Фото: Золочівська селищна рада

Музей розташований у селі Сковородинівка. Це був маєток XVIII століття, в якому останні роки свого життя працював Григорій Сковорода. Там само філософ і похований.

Фото: facebook.com/skovoroda.in.ua

«Напередодні війни там тільки закінчилися реставраційні роботи, ми готували заклад до відзначення трьохсотріччя видатного філософа зі світовим ім’ям», — повідомляють у Золочівській сільраді.

Цьогоріч виповнюється 300 років з дня народження Скоровороди.

Фото: Золочівська селищна рада

Читайте також:

Росіяни розбомбили Музей старожитностей у Чернігові

У Маріуполі росіяни знищили музей Архипа Куїнджі. Там зберігались оригінали відомих художників

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button