Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: kmu.gov.ua

Під час повоєнного відновлення України планують побудувати сміттєпереробні заводи, якісно відновлювати мережі, зокрема зробити питною воду з-під кранів у всіх містах. Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю РБК-Україна.

Кабінет Міністрів підготував три етапи відновлення України. Перший етап включає оперативне відновлення під час ведення бойових дій.

«Тобто якщо будівля зруйнована повністю, ми її не рухаємо. Якщо у будівлі зруйновані вікна, двері, дах, це можна швидко відновити і передати людині або якомусь органу, який був у цій будівлі. Швидке відновлення і є пріоритетом номер один. Ми просто дивимося, кому скільки треба, щоб можливі речі відновити, і розподіляємо», – пояснив Шмигаль.

Під час першого етапу проводиться мінімальна інвентаризація, спираючись на дані військових обласних адміністрацій, виділяють гроші на оперативне відновлення, зокрема критичної інфраструктури.

Другий етап – після завершення військових дій. Цей період включає інвентаризацію збитків, розробки проєктно-кошторисних документацій, узгоджень з партнерами, які будуть брати участь. Разом з цим будуть «розселяти людей, купувати існуюче житло, робити замовлення на будівництво наступного, робити додаткові державні програми, щоб стимулювати будівництво».

«Перший етап відновлення – природне відновлення під час військових дій. Другий етап – період надзвичайного стану після завершення військових дій. І третій етап – це повний план відновлення України, який передбачає структурні зміни. Не просто відбудову будівель, а взагалі зміну парадигми нашої держави – відбудова та відновлення разом з нашими партнерами за регіональним і параметричним принципом», – розповідає голова уряду.

За його словами, в кожному місті має бути сміттєпереробний завод, якісно відновлені мережі, має бути якісна питна вода і водовідведення, очисні споруди. Україна зосереджуватиметься на «зеленій» економіці, що включає мінімізацію викидів, відновлення підприємств за сучасними та екологічними стандартами.  

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button