Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

В українських кінотеатрах покажуть відреставровану версію фільму режисера Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Придбати квитки можна в Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та Сумах.

У столиці стрічку траслюватимуть кінотеатр «Жовтень», «Планета кіно» в Блокбастері та ТРЦ River mall та «Мультиплекс» в ТРЦ «Комод», «Проспект» та Respublika Park.

Повернути класику українського кінематографа вирішив незалежний дистриб’ютор кіно про музику та культуру KyivMusicFilm.

Стрічка «Тіні забутих предків» – екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського, знята у 1964 році. Кіноробота дала старт українському поетичному кіно середини 60-х. Та все ж на Заході, де фільм демонструвався під назвою «Вогняні коні», інтерес до нього був значно більшим, ніж на батьківщині. Фільм отримав 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них — 24 гран-прі) у 21 країні.

Четвертого вересня 1964 року презентація стрічки у кінотеатрі Україна в Києві перетворилася на політичну громадянського політичного спротиву. Іван Дзюба, В’ячеслав Чорновіл, Василь Стус зверталися до перших глядачів параджановського фільму з закликом підвестися у знак протесту проти арештів української інтелігенції у Києві та Львові.

Сюжет фільму розгортається на Гуцульщині. У центрі подій – закохані, сім’ї яких були заклятими ворогами. Попри взаємну родинну ненависть, почуття виявились сильнішими. Однак бути разом довго їм не судилось – фатальний випадок все змінив.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button