Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Джо Байден підписує законопроєкт про програму ленд-лізу для України. Фото: Angela Perez/Twitter

Президент США Джо Байден дев’ятого травня підписав закон про ленд-ліз для України. Український бізнесмен Данило Тонкопій, який нині живе в США, один з тих, хто лобіював інтереси України в Сполучених Штатах.

Він та 500 людей з початку повномасштабної війни «писали персонально кожному конгресмену та сенатору у всіх можливих каналах зв’язку, розповідали, що відбувається в Україні, ділитися фотографіями та постити новини». До них приєдналися професійні лобісти у США та Європейському Союзі.

«Вони якісно посилили наш батальйон та перевели роботу у професійне русло. За два місяці ми провели більше 25 хвиль інфоатак, і кожен конгресмен мав у середньому по 200 дотиків. Шановні конгресмени, якщо у вашому твіттері ви бачили фотографію Маріуполя чи київського метро, ​​то майже, напевно, це були ми», – розповів Тонкопій.

Згодом до них приєдналися американські протестні групи – громадяни США, активісти з більш як 30-річним досвідом ведення протестної діяльності. Тонкопій процитував слова учасниці акцій, американки, яка зізналась, що «мітинги за Україну збирають більше людей, ніж за будь-яку іншу країну, з часів В’єтнаму».

Вони також вони звертались до конгресменів та сенаторів безпосередньо – телефонували та домовлялись про зустрічі.

«Багато говорили з їхніми офісами – з тими людьми, хто збирає для низу інформацію та готує їх рішення. Ми показували “в режимі реального часу” неспотворену інформацію безпосередньо із зони бойових дій, із окупованих міст, із різних місць України. Олександр Кохановский підключався до зумів з бойового чергування, Антон Птушкін показував свої репортажі з Києва і Бучі. Були люди з Харкова та Києві, підключалися з бомбосховищ. Були з Херсона, захопленого фашистами», – згадує бізнесмен.

За словами Тонкопія, у розмовах з конгресменами вони просили надати Україні зброю та техніку, виділяти гуманітарну допомогу, заборонити російську нафту, вводити торговельне ембарго та санкції. Він зазначив, що приблизно 99% конгресменів починали реагувати після дзвінків, підписували звернення до Байдена та НАТО.

Документ, відомий як закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року, прискорить передачу важливого військового обладнання та інших критичних поставок за рахунок скорочення бюрократичної тяганини. Він дозволяє дарувати обладнання з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі виплатять їх вартість США пізніше.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button