Локдаун у Шанхаї: людям заборонили виходити з квартир і замовляти їжу
Людей з позитивним тестом на коронавірус силоміць забирають до карантинних центрів.
Людей з позитивним тестом на коронавірус силоміць забирають до карантинних центрів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Шанхай шостий тиждень перебуває на жорсткому локдауні попри зменшення кількості випадків COVID-19. Минулого тижня обмеження почали знімати, однак цими вихідними жителі чотирьох із шістнадцяти районів міста отримали сповіщення про те, що карантин стане ще жосткішим.
Всередині квітня кількість випадків на добу в 25-мільйонному мегаполісі перевищувала 25 тисяч, а зараз знизилася до трьох тисяч, причому переважно безсимптомних. Однак влада Китаю вимагає досягнути нульової захворюваності.
В окремих районах людям заборонено не лише виходити з квартири, але й замовляти доставку їжі.
Відбувати вдома карантин не можна. Людей з позитивним тестом на коронавірус силоміць забирають до карантинних центрів. Ба більше — є випадки, коли на карантин відправляли весь будинок, де було виявлено одного хворого.
Значного розголосу здобуло відео суперечки з «ковідною поліцією», яка хоче забрати на карантин здорових людей — лише тому, що їхній сусід заразився.
«Ви не можете робити що хочете, це не Америка, це Китай», — заявляють працівники.
З відео, що публікуються у соцмережах, випливає, що людей в карантинних центрах змушують віддавати ключі від квартири, щоб працівники обробляли приміщення дезінфекторами. Цензори видаляють ці відео з інтернету, але шанхайці знову постять ролики.
Чжан Чень, працівник технологічної компанії, каже, що спакував свої речі в очікуванні «ковідної поліції».
«Мені здається, після локдауну я потребуватиму психологічної допомоги», — нарікає він.
Психічний стан людей став проблемою ще у квітні, судячи з відео, що з’являлися в мережі, — замкнені у квартирах люди кричали з вікон багатоповерхівок житлового комплексу.
На багатьох відео — люди з нервовими зривами. В одному з них француз намагається втекти від працівників у захисних костюмах, волаючи «Я хочу померти».
Низка китайських вчених, зокрема юристів, опублікувала листа до уряду, закликаючи знайти баланс між епідемічними заходами та дотриманням прав і свобод. Цей текст також неодноразово видаляли цензори, однак користувачі соцмереж продовжують його поширювати.
У Пекіні також посилюють обмеження. Містян закликали працювати з дому, магазини і парки закрито, десятки автобусних маршрутів зупинено, не працює частина метрополітену. Ресторани працюють лише на доставку. Жителів міста зобов’язали робити щоденні тести на коронавірус.
За матеріаліами: The Guardian, CNN, Voice of America
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті