Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Крістіна Бердинських

У місті Зеленодольськ Дніпропетровської області облаштовано пункт для прийому тих, хто тікає від ворога. Люди пішки або на велосипедах добираються туди з окупованих територій або населених пунктів, поблизу яких проходить бойові дії, пише НВ.

Дмитро Невеселий, міський голова, показав територію одного з комунальних підприємств, на подвір’ї та в складському приміщенні якого стоять понад три сотні велосипедів із білими стрічками. Саме на них біженці з окупованих сіл Херсонщини діставались до українських блокпостів.

За два місяці через Зеленодольськ пройшло 2−2,5 тисячі таких людей.

«Велосипеди — це основний транспортний засіб для сільської місцевості. Росіяни спочатку заборонили виїжджати із окупованих сіл машинами, а пізніше і взагалі будь-яким чином залишати їх. Тому люди часто йшли навіть пішки на північ, на вільні землі, долаючи по 10−12 кілометрів… Це і люди з інвалідністю, і жінки з маленькими дітьми», — розповів міський голова.

У приміщенні складу, окрім велосипедів, зберігаються і дитячі коляски, і візки. Усе це було кинуте біля блокпостів, з яких біженців вивозили до Зеленодольська. Невеселий вирішив зібрати і зберегти увесь цей транспорт. «Після звільнення сіл люди будуть повертатися додому. Це був їхній основний засіб пересування, ми його збережемо і віддамо», — пояснює він.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button