На «дорозі смерті» Мотижин–Ясногородка знайдено тіла 37 цивільних
У березні, коли російська армія наступала на Київ, дорогою намагалися евакуюватися мирні мешканці.
У березні, коли російська армія наступала на Київ, дорогою намагалися евакуюватися мирні мешканці.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На семикілометровому відтинку дороги між селами Мотижин і Ясногородка Київської області знайдено тіла 37 цивільних людей. Розслідування оприлюднила The Wall Street Journal, журналісти якої посилаються на дані поліції, свідчення місцевих жителів і відео з автомобільних реєстраторів.
У березні, коли російська армія наступала на Київ, цієї дорогою намагалися евакуюватися мирні мешканці.
«Як тільки ми виїхали з села… Це була дорога смерті. З Мотижина до Ясногородки — це було просто жахіття», — згадує Юрій Супруненко.
Більша частина людей була атакована під час наближення до Ясногородки. Зокрема, на відеореєстратор потрапив момент обстрілу колони з трьох автомобілів третього березня.
Експерти, яким показали відео, вважають, що цивільних обстрілювали з міноментів, розташованих на південний схід від Мотижина. Якраз у цій зоні протягом місяця перебувала російська армія. Рештки боєприпасів свідчать про використання мін калібру 82 мм або 120 мм.
Супруненко на власні очі бачив російську артилерію в ті дні у тому районі. Про це він повідомляв українським військовим. На східних околицях Мотижина згодом було знайдено масові поховання та сліди присутності росіян, зокрема армійські нашивки.
Читайте також: Літня жителька Мотижина два тижні допомагала ЗСУ знищувати ворожу техніку
«Трупи, вони вже посинілі, розстріляні автомобілі, в яких угадувалися силуети дітей. Мої діти все це бачили, у старшої була істерика. Уві сні просипається. Малий також постійно кричить… Не хочу розповідати», — каже Супруненко про досвід евакуації з Мотижина.
Читайте також: Російські ветерани війни в Сирії влаштували в Мотижині табір для катувань. Історія потерпілого
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті