Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Х-22НА в київському Музеї авіації. Фото: David Holt / Wikipedia

Запаси російських ракет вичерпуються, й армія окупанта перейшла на анахронічні ракети, розроблені 60 років тому. Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Також на це звертають увагу військові експерти.

За словами Залужного, щодня ворог випускає 10-14 крилатих ракет по обʼєктах цивільної інфраструктури. Зокрема, минулої доби по Кременчуцькому нафтопереробному заводу було випущено 12 ракет, дві з яких вдалося збити з ПЗРК Стінгер.

При цьому останнім часом стали використовувати надзвукові протикорабельні крилаті ракет типу Х-22 (AS-4 Kitchen, «Кухня», за класифікацією НАТО). Перші прототипи розробили ще у 1960-х для ударів по сильнозахищених наземних цілях, таких як авіабази, авіаносці тощо.

«Однією з причин переходу противником до цієї тактики є відмова від застосування авіації, яка несе великі втрати», — вважає головнокомандувач.

Австрійський експерт Том Купер побачив відео пуску з російського бомбардувальника двох ракет Х-22 і, — за його словами, «двічі передивлявся відео, бо очам своїм не повірив».

«З огляду на те, що ця зброя розроблялася у 1960-х, вона стара: це щось типу “полуторного покоління” радянських керованих ракет. Не дивно, що в режимі атаки по наземних цілях її кругове імовірне відхилення складає майже п’ять кілометрів, — пояснює експерт. — Гадаю, з цим також може бути пов’язана низка повідомлень української сторони про “містичні вибухи” далеко від будь-яких значущих об’єктів».

За оцінками Купера, щонайменше два тижні тому росіяни вичерпали запаси балістичних та крилатих ракет настільки, що стали застосовувати свої старі Х-59, а тепер — і Х-22.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button