Чверть українців, які повертаються з-за кордону, планує оселитися в іншому регіоні
Переважно жителі східного регіону планують поселитися в інших містах.
Переважно жителі східного регіону планують поселитися в інших містах.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Громадяни України, які на початку повномасштабної російської агресії виїхали за кордон, зараз повертаються в країну. Серед тих, хто повертається, переважну більшість становлять жителі центральних областей — переважно це жителі Києва (35%) та Київської області (17%), йдеться в опитуванні Центру Разумкова.
На початку війни більше половини людей, хто виїжджали, становили жителі сходу та півдня країни (51,5%) і центральних областей (45%, у тому числі 31% — жителі Києва та Київської області), і лише 4% — жителі західних областей.
Серед тих, хто повертається, переважну більшість (69%) становлять жителі центральних областей — переважно це жителі Києва (35%) та Київської області (17%). 12% тих, що повертаються — жителі східного регіону, 9% — південного регіону, 10,5% — західного регіону.
73% опитаних після повернення в Україну планують поселитися в тій же області, де проживали до війни, 26% — що планують поселитися в іншій області (переважно це жителі східного регіону). Люди, які планують поселитись в іншому місці, переважно називають області західного регіону (15% усіх опитаних), або Київ чи область (7%).
64% респондентів під час перебування за кордоном отримували допомогу від державних органів країни перебування, 64% — що отримували допомогу від пересічних громадян країни перебування, з якими вони раніше не були знайомі, 56% отримували допомогу від волонтерських організацій, 39% — від родичів, знайомих, друзів, 29% — від Української держави, 18% — від релігійних організацій, 18% — від закордонних фондів, установ, підприємств. Лише 4% відповіли, що не отримували жодної допомоги.
94% опитаних вірять у те, що Україна переможе в цій війні, і жоден з опитаних не дав негативної відповіді, 6% — вагаються з відповіддю.
Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова у Закарпатській області з 11 квітня по шосте травня 2022 року. Були опитані 105 респондентів віком від 18 років.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті